Wpis z mikrobloga

Ej, czy wojna na Ukrainie to nie jest przypadkiem pierwszy EVER przypadek, w znanej nam historiigdzie mamy taki zalew świeżych rel acji, filmów, zdjęć czy nawet liveów i wywiadów ze strony walczących żołnierzy? Kurła, sa konkurencyjne kanały w necie postujące swieze materialy z frontu. Ja w ciagu ostatnich 8 mcy widzialem wiecej zdjec i filmow przedstawiajacych trupy i smierc niz przez cale swoje zycie, a mam 33 lata i od 20 siedze w necie. Sa rozpoznawalne twarze ochotnikow, najemników itp. Miliony memów.
Normalnie #!$%@? war-reality-tv.
#ukraina #wojna #wideozwojny
Pobierz h.....s - Ej, czy wojna na Ukrainie to nie jest przypadkiem pierwszy EVER przypadek, ...
źródło: comment_1665249121nL5ES2El784b9adFTdzEiQ.jpg
  • 38
@gtk90: @hesuss: @Veaon: pierwsza medialna wojna byla Wojna krymska z pol. XIX w. Byla to pierwsza medialna wojna na ktorej byli dziennikarze i fotorelacje. To wlasnie ta wojna pokazala tak naprawde na czym to polega, ze nie sa to tylko malowane chlopaki, ze flaki i konczyny walaja sie na calym polu walki. Czy byla to pierwsza komercyjna wojna? Sa takie glosy. Mozna powiedziec ze historia zatoczyla w tym przypadku
@borsiu: zgadzam się, że to była pierwsza medialna wojna, ale fotografia dopiero wtedy raczkowała, większość zdjęć była pozowana i trafiały one do prasy z co najmniej kilkudniowym opóźnieniem. A gazety jeszcze nie były tak popularne i wiele osób nie potrafiło czytać. Zupełnie inny środek przekazu w porównaniu do relacji na żywo z Wietnamu
@gtk90: ja sie tez z toba zgadzam, chcialem tylko zaznaczyc ze to byla pierwsza wojna ktora zawedrowala ''pod strzechy'' a co do analfabetyzmu w pol. XIX w. w Wlk. Brytanii wsrod klasy robotniczej wynosil 50% co wg. mnie jest dobrym wynikiem
@hesuss: Już tak było w Syrii z Gruzji tez sporo było info.

Kwestia raczej zainteresowania, nas bójki na ziemiach arabskich tak średnio interesują. Tutaj jednak sąsiad jest bity przez #!$%@? którego praktycznie cały naród oprócz paru onuc i wyborców konfederacji nienawidzi xD
@hesuss: W sumie to powiedziałbym, że w stosunku do Syrii bardziej się pilnują z relacjami. Tak naprawdę nie mamy pojęcia jak wyglądały bitwy o Kijów, które rozegrały się pod Czernichowem, a obie strony straciły tam dużą część swoich czołgów. Obrazki z manpadsami były dla zachodu wysyłane przez Ukraińców, żeby USA i UE wysyłały ciężką broń.