Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pracuję na optimie która jest sprzężona z jakimś starym programem magazynowym.
Rozumiem dlaczego jest tak to ustawione.
Ale wkurzanie mnie to że komunikacja pomiędzy oboma programami odbywa sie przez czynnik białkowy czyli mnie.
Dużo rzeczy trzeba przepisywać.
A jestem przekonany że da się to zautomatyzować.
Patrzyłem na stronę comarchu i są niby szkolenia ale terminów nie ma.
Czyli ich nie ma.
Możecie polecić jakieś szkolenia które pozwolą mniej mi pracować?
#optima #ecommerce
  • 18
@Sl_w_k_1: to przecież to jest niewspierane już od 3 lat więc nawet nie zaraz wyłączają a już dawno jest wyłączony. I wlasciwie to po co to jest w ogóle u was sprzężone z fpp? Generalnie to jak jestes partnerem comarchu to możesz migrować dane z fpp do optimy (nie wszystkie) więc można chyba wtedy wprowadzić dane do fpp i przemigrować do optimy, tylko pytanie po co, zamiast od razu wprowadzać do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BjornIronside: bo
fpp jest za darmo jak rozumiem
Wszyscy znaczy szef się przyzwyczaił( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i działa szybciej przynajmniej tak twierdzi szef.
No i działa więc po co zmieniać.
@Sl_w_k_1: xD typowy użytkownik programu magazynowego comarchu xD przeciez optima tez jest za darmo jak już raz ją kupisz tylko po prostu nie dostajesz do niej aktualizacji (czyli jak w fpp od kilku lat). Poza tym z tego co zrozumiałem to i tak używacie tej optimy więc dlaczego nie uzywać tylko jej? Czy ja dobrze rozumiem że szef jest zbyt głupi żeby nauczyć się nowszego prorgamu więc zatrudnił pracownika który przepisuje
@Sl_w_k_1: a co do zautomatyzowania to pewnie dałoby się to zrobić, tworząc jakis programik kopiujący dane z jednej bazy do drugiej. Z tym że samo przeniesienie danych to nie wszystko i jak nie przewidzisz czegoś co programista ukrył w kodzie to się pozniej okaże że optima będzie sypać błedami jak bedziesz chciał coś zrobić w optimie na takiej bazie. A baza optimy potrafi mieć rozne kwiatki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BjornIronside: ja tego nie napisałem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak zacząłem marudzić to wczoraj mi fakturę pokazał na 200 zł za optime.
I szybko schował.
Gdzie w optime mogę sprawdzić co to jest i co to potrafi. Albo gdzie poczytać.
Bo Jestem w tym zielony.

Może sytuację komplikuje to że prowadzimy też sprzedaż normalną, w sensie w normalnym sklepie.

Dałoby się robić wszystko w optime i eksportować
@Sl_w_k_1: no pokazał bo raz kupił i teraz pewnie już nie kupuje i nie aktualizuje. Tak działa system sprzedaży tego programu, raz kupujesz i masz przez rok prawo do aktualizacji ktore w tym czasie wyjdą. Po roku mozesz albo przedłuzyć gwarancje (za jakiś tam procent tego za ile kupowałeś, nie pamiętam ile) i mieć aktualizacje przez kolejny rok albo po prostu uzywać niezaktualizowanego. Jeśli już i tak raz kupił i i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BjornIronside: powiedz mi tylko jedno proszę bo próbuję czytać i nie łapie.
Zamawianie towaru.

Ja w tym momencie zamawiam towar w hurtowni w ten sposób że najpierw drukuję z fpp listę braków.

Potem wpisuję indeksy na stronę dostawcy żeby sprawdzić czy w ogóle dana rzecz jest dostępna. (Dużo rzeczy nie ma)

Potem szef sprawdza w fpp jak dana rzecz się sprzedaje i zapisuję ile czego kupić.

Potem znowu wchodzimy na stronę
@Sl_w_k_1: nie wiem, ja robiłem wsparcie do tego programu a nie używałem go w praktyce. Ale tak patrząc po całym procesie to korzystajac z optimy pewnie daloby sie go uprościć generując jakis raport braków, generując na jego podstawie Zamówienie u dostawcy i po tym jakby towar juz przyszedł to przekształcając je do faktury zakupu ewentualnie usuwając z niej to czego dostawca nie miał. Z tym że żeby to działało to trzeba