Wpis z mikrobloga

Setki kurhanów i ślady po starożytnych polach odkryte w Puszczy Białowieskiej. Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6851373/setki-kurhanow-i-slady-po-starozytnych-polach-odkryte-w-puszczy-bialowieskiej/

Blisko 600 kurhanów grzebalnych, prawie 800 kopców o różnej funkcji, kilkanaście pozostałości po starożytnych polach – to tylko część odkryć archeologów w Puszczy Białowieskiej. Zespół naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (IA UKSW) w Warszawie podsumował pięcioletnie badania polskiej części Puszczy Białowieskiej. Badacze rozpoczynając pracę w 2017 r., byli sceptyczni, ale i pełni nadziei.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.

--------------------- WSPIERAJ I PRENUMERUJ ARCHEOLOGIĘ ŻYWĄ! ------------------

#archeologiazywa #historia #swiatnauki #archeologia #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #qualitycontent #ciekawostki #lidar #puszczabialowieska #owr #sredniowiecze
Pobierz ArcheologiaZywa - Setki kurhanów i ślady po starożytnych polach odkryte w Puszczy Bia...
źródło: comment_1665227263nx9pjjCjxy62jrtubeuB7k.jpg
  • 9
@Kauffman: zarabiając ten psi pieniądz, sam byś miał pewnie nieprzespana noc dostając 20k łapówki żeby wpisać mała wartość historyczna dla fundamentów, palenisk z czasów bliskich Biskupinowi. 15-25min od Poznania. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mógłbym kręcić Małysza, ale na co mi to, tylko mnie zjedzą molochy za to odpowiedzialne
@Ogorek95: jestem z zupełnie innej branży i jak przypuszczam masz więcej styczności z tematem namacalnej historii, czego nie ukrywam Ci zazdroszczę.

Sądzę że niszczenie podobnych stanowisk, mając możliwość uprzedniej dokumentacji jest karygodne. Wierzę że na ziemiach naszego kraju miały miejsce istotne z perspektywy epoki wydarzenia, które mogłyby stanowić element tożsamości ludzi współczesnie żyjących.