Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cotidiemorior: mam zestaw żarówki - mostek - ściemniacz. Dokupiłem Taśme LED PHILIPS HUE Play White and color ambiance gradient - czyli tą taśmę co daje się za telewizor aby uzyskać ambilight. Ale ja chce tą taśmę zamontować w suficie i jakby wyjść z tym światłem z tv na sufit, uzyskać wraz z moimi żarówkami coś takiego
https://youtu.be/OQNyvSbc50I
Telewizor jakiś tańszy 65 z ambilight
I teraz czy to zadziała?
Czy ta taśma
@bury256: musisz mieć do tego boxa i obraz na tv musi iść przez boxa jeśli ma światło dostosowywać się do tego co wyświetlane jest na tv - to na pewno po pierwsze

Ta taśma chyba niekoniecznie musi być za tv - i tak ją tam naklejasz więc w zasadzie można by ją zamontować gdzie indziej. Wiem że potem w aplikacji się ustawia położenie świateł w stosunku do tv więc może da
@SzemranyInkub: nie no żeby zsynchronizować ambilight z żarówkami hue faktycznie nie potrzebujesz boxa, ale żeby ten gradientowy pasek zsynchronizować to już raczej tak - niby skąd miałby wiedzieć jak ma się zachować "od prawej do lewej"? To już pytanie do kogoś kto to posiada, ale imho bez boxa ten pasek będzie świecił na jeden kolor jak zwykły strip
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: To tak, właśnie to budzi moją wątpliwość. Tzn zakładam, że bez Boxa da się nim całościowo sterować jak jedna Żarówką. Gradienty tylko przez boxa. Do tego IMO będzie słaby efekt jak ten pasek będzie wpięty do boxa ale zainstalowany gdzieś indziej niż za tv. Normalnie synchroniujac Hue z ambilight ustawia się gdzie w przestrzeni jest dana żarówka żeby do odpowiedniego kawałka ambilight ja dopasować. Taśma zachowująca się jak ambilight będzie