Wpis z mikrobloga

Podróżując w tym kraju koleją to naprawdę trzeba mieć stalowe nerwy. Wiele razy jechałem pociągiem, który miał spore opoznienie, ale pierwszy raz zdażyło mi się dzisia, aby pociąg na jednej stacji zrobił 20 minut opóźnienia przez brak ekipy konduktorskiej. Po co oni remontują dworce i tory skoro to i tak nic nie zmieni pod względem komfortu podróży. Czasy przejazdów zamiast sie skracać to sie wydłużają. Do tego zwrot kosztów przez PKP to jest jakiś żart. Nie dosyć ze zwracają pewien procent kosztów biletu dopiero po godzinnym opóźnieniu to jeszcze dopiero gdy ta kwota przekroczy pewien próg. Dlatego pomimo że wiosną pociag miał około 3 godzin opoznienia to nie należała mi sie nawet złotówka zwrotu, ponieważ dzieki kupieniu biletu z dużym wyprzedzeniem oraz ze zniżką miał on zbyt mała wartość.
#pkp #kolej
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@D3TRO: remont torów coś tam jednak zmienia w szybkości przejazdów ale tempo tych zmian jest ślimacze.
Podaj nr pociągu, którym jechałeś. Może wpisali przyczynę opóźnienia drużyny konduktorskiej.
@Pociongowy 16103, pomijając opóźnienie drużyny konduktorskiej to jakby to powiedzieć, gdy ta drużyna już się zjawiła na dworcu, to niezbyt się śpieszyła aby dotrzeć na peronie do wagonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@D3TRO: nie będą biegać z kilkunasto kilogramowym i torbami ¯\_(ツ)_/¯ poza tym może to taki mały protest, żeby pokazać, że przejścia między jednym a drugim pociągiem, który mają obsługiwać są za krótkie i może góra w końcu zobaczy co tu się dzieje gdy ten pierwszy ma opóźnienie.

Jeszcze nic nie jest wpisane w system odnośnie tego pociągu.