Wpis z mikrobloga

Co do...
Na prywatnym komputerze mam firmowego outlooka i teams, właśnie zauważyłem, że wciskając klasycznego "win" i wpisując cokolwiek pojawia się nagłówek z nazwą firmy, dla której pracuję. Co to ma być? Jak sprawdzić czy oni mają jakąś kontrolę przez tego Outlooka/Teams? Konto użytkownika mam lokalne, nie jestem podpięty do domeny, nie mam VPN.
Sto lat nie bawiłem się w AD i nie znajduję nic w Group Policies, ale może nie wiem, gdzie szukać.
Spotkaliście się z czymś takim?
Jak zweryfikować nad czym jeszcze mogą mieć kontrolę? Przy instalacjach i ustawieniach nie dawałem żadnych uprawnień, które wydawałaby mi się kontrowersyjne...
#windows #activedirectory #korposwiat #komputery #windows10
Ranger - Co do... 
Na prywatnym komputerze mam firmowego outlooka i teams, właśnie z...

źródło: comment_1664984174PX1lwx2feuqZGwtPhEmEu8.jpg

Pobierz
  • 5
@Ranger: ficzer office i widnowsa. Że ci konto office z pracy dodaje do maszyny i nagle jak wyszukujesz to ci nawet kontakty z maila i ludzi z pracy podpowiada. Też to zauwazyłem na prywatnym kompie wczoraj, ale wyłączenie tego to praktycznie odcięcie od firmowego pakietu office.
@xdTM: dobra, rozkminiłem już - to dotyczy tylko searcha, więc można używać konta firmowego/szkolnego, aby szukać również w zasobach firmy/szkoły. Po prawej na górze (u mnie jest M w kółku) jest opcja wyłączenia tego i przełączenia się z powrotem na konto lokalne i jego zasoby (z onedrive, itd.). Polecam to sprawdzić oraz resztę opcji w ustawieniach 'search'.