Wpis z mikrobloga

jak/czym macie ocieplony sufit w garazu jesli jest on w bryle domu i jest nad nim pomiesczenie uzytkowe?


@inrain88: ocieplasz raczej podłogę pomieszczenia nad którym znajduje się garaż.
jak/czym macie ocieplony sufit w garazu


@inrain88: styropianem 10cm, normalnie zaciągniętym siatką i klejem, a następnie pomalowanym na biało, w garażu udaje zwyczajny sufit.

ocieplasz raczej podłogę pomieszczenia nad którym znajduje się garaż.


@ksiak: powiedziałbym że ocieplenie się daje od strony zimnej, nie ciepłej. Choćby z uwagi na to, gdzie wyjdzie punkt rosy potem.
@inrain88: a na cholerę ci gładź w garażu? Żeby pająki miały równo? :)

Mam w ten sposób ocieplony i sufit i ściany współdzielone z resztą domu (dwie) i tu jest minus: taki tynk cienkowarstwowy na styropianie jest dość słaby mechanicznie, żeby cokolwiek powiesić na takiej ścianie trzeba robić kombinacje z mocowaniem przez styropian.
Mniejszą z tych dwóch ścian po prostu wykafelkowałem płytkami, które zostały z reszty domu, na większej położyłem boazerię
@Jarek_P: Nom, fajnie ogarniete.

a na cholerę ci gładź w garażu? Żeby pająki miały równo? :)


Kazdy ma swoje widzimisie ;p Do przesady dbam o garaz. Wiele razy widzialem garaze kilka lat "po" budowie i jest w nich mega bajzel :) Ale z ekonomicznego punktu widzenia, faktycznie gladz chyba nie jest potrzebna.
Wiele razy widzialem garaze kilka lat "po" budowie i jest w nich mega bajzel :)


@inrain88: ale wiesz, to tak właśnie jest i bez urazy, ale pewnie tak właśnie będzie i u Ciebie. Zwłaszcza, jeśli domu nie buduje ci firma "pod klucz", tylko budujesz systemem gospodarczym, zwłaszcza, gdy mnóstwo robisz sam, często już w tym domu mieszkając, gdzieś te końcówki płyt GK, co się mogą jeszcze przydać, worki z klejem, czy
powiedziałbym że ocieplenie się daje od strony zimnej, nie ciepłej. Choćby z uwagi na to, gdzie wyjdzie punkt rosy potem.


@Jarek_P: zakładam, że garaż będzie ocieplony sam w sobie zatem tam nie będzie temperatury ujemnej. Zapewne coś w okolicy 15 stopni.
zakładam, że garaż będzie ocieplony sam w sobie zatem tam nie będzie temperatury ujemnej. Zapewne coś w okolicy 15 stopni.


@ksiak: więc stale 12-15 stopni w zimę będzie wychładzało ściany i strop reszty domu.
@inrain88 tak, takie. Jak ocieplałem węgarki garażu, to normalnie dałem na to grunt i klej do styropianu z siatką. Było to z rok temu i trzyma się nadal. Traktuj to jak styropian