Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
śmieszna Fala


@MikiPL: śmieszkna apka do sumowania opłat za każdego przewoźnika, bo przecież żaden samorzund nie odpuści złoty czydzieści, zwłaszcza zadłużony po ogon szczur

@tigga: Przecież samorządy i tak nie zarabiają na komunikacji tylko do niej dopłacają więc nie widzę tu żadnych przeciwwskazań do integracji biletowej

@MikiPL: To wyobraź sobie że u nas jesteś w stanie z Tychów do Gliwic na jednym bilecie pojechać (i to zwykłym) albo z
@sylwke3100 No z tego co słyszałem, problemem był podział środków z biletów pomiędzy Gdańsk i Gdynię stąd cena jedna a bilety dwa różne. Zrobienie jedynego przewoźnika też nie rozwiązywało tego problemu bo wtedy kto płaci za linie między miastami? Oczywiście to absolutnie wina braku dobrej woli władz miast. Fala może rozwiązać te problemy o ile będzie zrobiona z głową. Pozwoliła by zbierać szczegółowe dane ile pasażerów jechało jakimi trasami i na tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MikiPL: No kto płaci? Miasto w swoich granicach. Tak jak to jest GOPie ( wyjątkiem są tu linie metorpolitane za które płaci Metropolia)

A w zasadzie schemat jest taki

Składka miasta - > ZTM -> Przetarg na Przewóz -> Przewoźnik.

A że u nas masz przewoźników miejskich ( PKM Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Tychy) + Metropolitarnego ( PKM Świerklaniec) + masę prywatnych którzy wygrali przetargi
@sylwke3100: właśnie chodzi o to ile mają dopłacić. Tak to mają "swoje" koszty i "swoje" przychody a jak to wrzucisz do jednego wora to zrobi się niepewność. Zwłaszcza jak jeszcze - nie daj borze iglasty - będziesz chciał rzeczywiście promować transport publiczny i zrobisz jakąś rozsądną ofertę, żeby pacjent jadący z Redłowa do Oliwy nie płacił 2x tyle co np. ktoś jadący z Obłuża na Wiczlino - tylko dlatego że w
  • 22
@Maniek145 byłem niedawno w Gdyni i nadal nie wiem jak tam żyć. #!$%@? trzeba mieć #!$%@? doktorat z prawa komunikacyjnego żeby wsiąść do nwm trolejbusa albo pociągu.

I jeszcze brak możliwości kupna biletu, tylko trzeba za gotówkę u kierowcy jak jakiś człowiek pierwotny.

Albo kupowanie biletu na początku pociągu od pani w okienku xD

No #!$%@? średniowiecze.