Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeśli na służbowym laptopie podzieliłem dysk na 2 partycje:
1. oryginalną z firmowym systemem (i jakimś wykrywaczem nielegalnego oprogramowania, logowaniem poprzez domenę i nie wiadomo czym jeszcze) - zmniejszyłem tę partycję, jest zaszyfrowana bitlockerem, ale hasło wprowadza się standardowo, czyli poprzez ekran logowania windows
2. "prywatnym" systemem zainstalowanym na czysto - zaszyfrowany bitlockerem, hasło wymagane jest już podczas bootowania komputera, żeby wejść do niego trzeba wybrać partycję w UEFI i jest ona nienazwana, więc nie wiadomo co to

to czy pracodawca/IT jest w stanie jakkolwiek w ogóle dojść do tego, co ja robię na tej prywatnej partycji, czy nie? Partycje nie widzą siebie nawzajem, po wymuszeniu zamontowania wymagane byłoby wpisanie klucza. Dodam, że i tak dano mi dostęp administracyjny do sprzętu i raczej mało kogo obchodzi co tam robię, bo ten laptop to bardziej benefit pracowniczy a nie sprzęt do pracy, ale tak się zastanawiam czy mam 100% prywatności w taki sposób. Wychodzę też z założenia, że w razie jakiejś zewnętrznej kontroli może być to na rękę pracodawcy, bo zawsze można pokazać firmową partycję która jest 100% legitna (a prywatna pewnie w 99,9% bo nie wiadomo co się tam przypadkiem znajdzie).

#komputery #pracbaza #informatyka #cyberbezpieczenstwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633a9d743be37f3fb6e92868
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 1