Wpis z mikrobloga

Miruny, mama taką sytuacje, że miałem lecieć dzisiaj Ryanair, ale ostatecznie nie poleciałem. Wydrukowałem karte pokładową wczoraj, ale nie było mnie na lotnisku. Okazało się, że samolot opóźnił się > 5 godzin, dokładnie 5h 10 min, z tego tytułu powinna przysługiwać możliwość zwrotu kosztów.
Jeśli chodzi o lot, planowany wylot był na godzinę 09:10, natomiast ostatnie info na stronie Ryanair wskazywało, że samolot ruszy o 14:00, natomiast realny czas wylotu, według #flightradar24 to godzina 14:20, natomiast samolot coś tam zaczął się poruszać na lotnisku od 14:08.
No i pytanie, czy w tym wypadku mogę ubiegać się o zwrot kosztów, bo jakby nie patrzeć wylot był o 14:20. Niestety wewnętrzny formularz Ryanair wyrzuca mi błąd (obrazek).

Śledzenie samolotu:
https://www.flightradar24.com/data/flights/fr4021#2db2daa4

#ryanair #flightradar #podroze #samoloty
ramvohleckai - Miruny, mama taką sytuacje, że miałem lecieć dzisiaj Ryanair, ale osta...

źródło: comment_16648004776mTb2fAul7Kr6FV5vqrZc0.jpg

Pobierz
  • 24
@adasteBatory: wylądował niestety 3 minuty za wcześnie, wtedy byłoby > 5h. No właśnie, jest to odszkodowanie. Spróbuje wniosek złożyć, ale to musi być z winy przewoźnika, a nawet nie wiem z jakiego powodu takie opóźnienie. Wiesz czy jest jakaś różnica gdzie ten wniosek złoże, coś polecasz odradzasz? Bo widze że różne strony na necie takie usługi oferują...
@adasteBatory: Wielkie dzięki. Wiesz czy tutaj zostawić wszędzie 0 (pewnie tak), czy wpisać 250 jako kwota odszkodowania? Bo nic oczywiście nie wydałem (oprócz kwoty za bilet lotniczy, ale tego we wczesniejszych okienkach nie wpisywałem, więc wszędzie ma 0 zostać?)

@utede: No gdyby była jakaś sensowna opcja anulowania biletu to bym z niej skorzystał i szopki nie robił, ale nie ma. Już nie pierwszy raz tak kasę straciłem, bo plany zmieniły
ramvohleckai - @adasteBatory: Wielkie dzięki. Wiesz czy tutaj zostawić wszędzie 0 (pe...

źródło: comment_1664807530UcKMfJ1xDvTnOqfEmFEU8L.jpg

Pobierz
@mattttx: Odprawiony byłem online, biletu też nie anulowałem. Nie wiem kiedy pojawiła się informacja o opóźnieniu, ale jeśli przed zamknięciem bramek, to równie dobrze mogłem po prostu z bagażami uciec z lotniska i zrezygnować z lotu z powodu opóźnienia... Więc o ile nie trzeba było się znaleźć za bramkami, to odszkodowanie powinno przysługiwać