Wpis z mikrobloga

@powszechnielubianynick: A o ile chciałbyś żeby poszła w dół, o 1000 zł? I za 50 rat zmniejszonych o 1000 zł co dalej, nadal niższe o 1000 zł? XD Rozumiesz że te 300 zł to jest razy wszystkie pozostałe co masz raty?

kapitał który będę spłacał to 67 zł


@powszechnielubianynick: Nadpłacaj nadal co miesiąc te zaoszczędzone 300 zł i coś dorzucaj to wtedy realnie zaoszczędzisz na odsetkach, nie patrz na długi
@PokemonowyRambo: Dokładnie tak bo nadpłaciłeś 20k zł czym zmniejszyłeś sobie sumę rat o 50k zł, czyli 20k zł plus prognoza odsetek od tych 20k zł czyli 30k zł czyli zmniejszyłeś sumę rat o nadpłatę plus odsetki od nadpłaty. Zakładając, że masz 300 rat do końca, zmniejszasz jedną ratę o 50k/300 = 167 zł. A widzę, że niektórzy by chcieli zmniejszenia o 1000 zł czy więcej, ciekawe jakim cudem matematycznym :)
@vertical: ja sobie zrobiłem kalkulator w Excel, bo bankom chyba nie jest na rękę udzielenie tych tajemnych informacji plebsowi.

Mam dwa arkusze, w jednym liczy ratę, kapitał i odsetki na ratę, z zapodanym wiborem oraz nadpłatami, a drugi to taki sam bez nadpłat.

Btw żal, że banki nawet nie kwapią się udostępniać aktualizacji harmonogramu spłat po wiborze z dnia poprzedniego.