Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Popełniłem takie oto oczko wodne. Nadal nad nim pracuję i uczę się. Jest jeszcze problem z brzegami, bo się trochę osypują. Widzę dwie możliwości: wyłagodzić lub ofaszynować. Ta druga opcja wydaje się bardziej pracochłonna, faszyny musiałbym wykonać samodzielnie, gdyż w mojej okolicy nikt czegoś takiego nie sprzedaje i nie wykonuje. Gdybym wyłagodził brzegi to obsiał bym trawą i mogłoby to fajnie wyglądać. Miejsca jest dość. Oczko ma fajny kształt, nie zamierzam obkładać go kamieniami, podoba mi się taka prostota. Lustro wody utrzymywałbym na granicy otoczaków i trawy. Oczko jest powiedzmy pół naturalne, tzn. bez folii. Woda która jest na zdjęciu napłynęła sama i trzyma się już 3 tygodnie. Oczko oczywiście trzeba jeszcze dopełnić wodą że studni lub deszczówką, ale to dopiero jak skończę. Podłoże jest gliniaste. Pomiędzy glinę, a otoczaki dałem grubą (ale przepuszczalną) agrowłokninę, bo glina bardzo zamętniała wodę. Skierowałem też do niego deszczówkę z kilku rynien. #ogrodnictwo #oczkowodne
Jonn - Popełniłem takie oto oczko wodne. Nadal nad nim pracuję i uczę się. Jest jeszc...

źródło: comment_1664626685Glr26fhDlJcbuWFzDUNlRT.jpg

Pobierz
  • 8