Wpis z mikrobloga

Hej Mirunie,

siedzę w samochodzie i chcę zamontować wideorejestrator #70mai A800s.
Kupiłem do zestawu hardwire kit i zgodnie z instrukcją, podpiąłem do właściwych bezpieczników i uziemienia. Kamerka działa przy wyłączonym zapłonie. Niestety nie mogę włączyć opcji "parking surveillance", bo wyskakuje powiadomienie, że nie jest podpięty dedykowany kabel. Rozumiem, że chodzi o ten hardwire kit.

Możliwe, że coś źle podpiąłem do bezpieczników?
Miał ktoś podobny problem?

#motoryzacja #kiciochpyta #pytanie
Qurvinox - Hej Mirunie,

siedzę w samochodzie i chcę zamontować wideorejestrator #7...

źródło: comment_1664621018yheeRXmTLO7K23bZOWuT4J.jpg

Pobierz
  • 44
@Potfur: Sprawdzałam jedynie próbnikiem samochodowym, gdzie jest stałe, a gdzie tylko po włączeniu zapłonu.

Rozumiem, że w różnych bezpiecznikach może być inne napięcie i dlatego nie działa?

Jestem totalna noga jeśli chodzi o elektryke
@Potfur: Kurde, każdy kabel odpiąłem i wpiąłem jeszcze raz. Jak tylko jakiś wyjmowałem, to kamera się wyłączała. Wydaje mi się, że zostało to poprawnie podpięte i chyba błąd musi być gdzieś indziej
@Qurvinox: Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeszcze raz zweryfikować połączenia. Czasami wiele systemów po wyłączeniu zapłonu ma odłączane zasilanie dopiero po jakimś czasie.
W jakie (od czego) bezpieczniki się wpiąłeś?
@Potfur: #!$%@? z tym. Chyba jednak działa zasilanie z bezpieczników, ale nadal nie wykrywa kabla, mimo, że z niego zasilanie idzie. Zaraz jeszcze strzelę formata kamerki i zaktualizuje wszystko.

Nie mam pojęcia pod co się wpiąłem. Uznałem, że nie ma to znaczenia
@dawid121213: Tak, ogarnąłem. Okazało się, że kable były prawidłowo podpięte. Trzeba było uruchomić silnik i na uruchomionym silniku włączyć tryb parkingowy. Na początku zasugerowałem się podpowiedzią Mirka wyżej i uruchomiłem silnik, a potem zgasiłem i nic to nie dało.

Także podsumowując. Włączyłem opcje trybu parkingowego na włączonym silniku i teraz hula jak marzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qurvinox: kurde ja mam inny problem, tylko że u mnie tryb parkingowy działa ale się wyłącza i przechodzi w tryb normalnego nagrywania (na zgaszonym silniku). Już sam nie wiem co może być spieprzone wszędzie szukam xD
@dawid121213: Powysyłaj na priv foty z ustawień, a jak wyjdę z pracy to możemy porównać.

Ja, jak zgaszę silnik to kamerą się wyłącza. W momencie uderzenia, kamera się uruchamia i zaczyna nagrywać (od momentu uderzenia oczywiście)
Sprawdzaliscie, czy gdy macie aktywny tryb parkingowy i tryb poklatkowy, po wstrząśnięciu autem tryb poklatkowy się pauzuje i nagrywane jest awaryjne wideo? U mnie za chiny to nie działa. Tryb parkingowy działa jedynie bez aktywnego trybu poklatkowego