Wpis z mikrobloga

nie dziwiłoby mnie gdyby ich wypuścili. Inaczej w przypadku kolejnych podobnych sytuacji rosjanie broniliby się dużo bardziej, wiedząc że Ukraińcy ich już raz wytłukli pod Lymanem, a tak będą być może bardziej skłonni do słabszej obrony wiedząc że ostatecznie i tak będą mogli wyjść, oczywiście bez ciężkiego sprzętu ale jednak.


@dzangyl: Psychologia chyba działa odwrotnie, świadczą o tym średniowieczne metody podboju, albo zamek się poddawał i pozwalało się mieszkańcom go opuścić,
@Herubin: ma sens, bo jeśli Ukraińcy nie mają wystarczającej przewagi to musieliby walczyć i na pewno odnosić straty w tej walce, a tak ruscy tracą sprzęt, jedynie ludzie wychodzą żywi a Ukraińcy nie odnoszą żadnych strat. Sytuacja win-win. Zakładam, że nie zgodzą się na oddanie do niewoli i by walczyli.

No chyba, że Ukraińcy mają tam taką przewagę, że mogą sobie pozwolić na niewielkie straty i zmasakrowanie rosjan. Zakładam jednak że
@peszmerd: Dla mnie też to jest nie logiczne,ale może chcą ich skumulować na jednym obszarze i użyć jakiejś broni obszarowej. Dla mnie takie akty miłosierdzia jak ci dzieci zabijają jest słabe....Może mają jakiś plan, nie wiem...
wojne sie wygrywa zabijajac/eliminujac zolnierzy wroga a nie pozwalac im uciekac w nieskonczonosc wzmacniajac pozycje w glebi frontu. Kazdy zolnierz ktory ucieknie to zolnierz ktorego znow trzeba zlapac.


@peszmerd: Myśl wojskowa ci chyba odjechała gdzieś w okolicach I wojny światowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli Ruskie mają się bronić do końca to niech już lepiej idą w #!$%@?, Ukraińcy zgarną ich sprzęt i wyjdą na tym korzystniej