Wpis z mikrobloga

Robię sobie w Minecraft halę targową osadników i zastanawiam się jak rozdzielić profesje?

Którzy handlujący osadnicy się przydają, a którzy niekoniecznie?
A może dla niektórych z nich warto zrobić kilka stanowisk?

Bibliotekarz
Kamieniarz
Kapłan
Kartograf
Łuczarz
Narzędziarz
Pasterz
Płatnerz
Rolnik
Rybak
Rymarz
Rzeźnik
Zbrojmistrz

#minecraft
  • 31
  • Odpowiedz
Bibliotekarz dla książek mending i nie tylko, oraz zbrojmistrz chyba bo żelazo można wymienić na emeraldy. Robisz do tego farme zelaza, trując i na nowo je lecząc można zyskać promkę 1 żelazo = 1 emerald.
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Zależy po co Ci oni - jeśli tylko ma wyglądać ładnie to po 2-3 wszystkich bym robiła.

Dla mnie głównym źródłem szmaragdów są kamieniarze - mam ich z 15. Ale dlatego, że mam kopalnie odkrywkową i co za tym idzie mnóstwo kamienia. Więc jak mam trochę czasu to taką pełną skrzynię kamienia wymieniam na raz.
Sporo też jest rolników - przemęczyć się przez te marchewki i buraki, a później lecisz
  • Odpowiedz
@Intelektualista: No jeśli nie chcesz czitować różnymi duperami itd, to kopalnia na diamenty najlepsza.
Ale tak między bogiem a prawdą, jak sobie narobisz narzędziarzy i zbrojmistrzów, to po co Ci te diamenty?

Lecisz hurtem szmaragdy u kamieniarzy/rolników, a później za to kupujesz wypasione narzędzia.
Zawsze mam odłożony węgiel i krzemienie i żelazo żeby zrobić nowego narzędziarza. Lvluje go na maxa, patrzę co ma ciekawego i jak ma fajne kilofy/łopaty/siekiery, to ma
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Dopisuj na jutubie w tutorialach wersję gry + bedrock koniecznie.
Od groma jest farm na bedrocka, które działają (też gram na bedrock).
Fajna zabawa z tymi farmami jest :)
  • Odpowiedz
@Nordri:
Lvluje go na maxa, patrzę co ma ciekawego i jak ma fajne kilofy/łopaty/siekiery, to ma prawo żyć. A jak ma słabiznę, to do piachu :P
( )

No tak. W sumie to ja nie wiem jakie handel daje możliwości stąd może głupie pytania zadaję. Czyli diamentowe itemy będę miał od Narzędziarza? No i jak to wygląda gdy taki osadnik narzędziarz awansuje na maksa? Ma np.
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Pojedynczy narzędziarz ma stałą ofertę. Np. zawsze u niego kupisz kilof z wydajnością II i niezniszczalnością III. I zawsze to będzie miał, tyle że na raz możesz kupić 3 sztuki max. Żeby kupić od nowa on musi użyć swojego stołu roboczego.
Tyle że każdy narzędziarz ma inną ofertę :)
Jeden będzie miał łopatę i kilof, inny siekierę i kilof itp. I każdy będzie miał inne opcje, dlatego warto zrobić kilku
  • Odpowiedz
@Intelektualista: poszukaj sobie na fandom wiki czy gdzieś schematy profesji - tam masz wypisane co u kogo kupisz, co u kogo sprzedasz i możesz zerknąć kogo zrobić, żeby mieć np. miecz, a u kogo kupisz ksiażki, gdzie mapy itp
Albo nazbierało Ci się nie wiem... czarnej wełny - i tam sobie sprawdzisz kto i czy w ogóle skupuje daną rzecz.
  • Odpowiedz
@Intelektualista Nie wiem jak na bedrocku ale ja na javie robię tylko rolników, bibliotekarza na mending, kamieniarzy dla kwarcu i ew. rybaków. Z narzędziarzy i zbrojmistrzów nie korzystam bo robię diamentowy set + narzędzia, potem 1-2h na kopanie debrisu i kolejne 2h na budowę expiarki w netherze. Tym sposobem masz nielimitowany exp i zbroję z mendingiem i raz na jakiś czas wpadam żeby się samo naprawiło.
  • Odpowiedz
@Intelektualista: Spoczko. Jakby coś, to chętnie pomogę - sama nie ogarniałam wcale na początku. I dalej 3/4 rzeczy nie ogarniam, bo jestem samoukiem (w ogóle jeszcze nie bawiłam się w alchemię, czy jakieś walki, najazdy itp). Ale handelek, pozyskiwanie szmaragdów / narzędzi jakoś sobie ogarnęłam :)
Brakowało mi strasznie na początku kogoś, kogo bym się mogła zapytać o takie podstawowe właśnie rzeczy i pół roku się męczyłam na sprzęcie żelaznym w
  • Odpowiedz
@Nordri: No to mam pytanie :) Bo patrz, mam 30 poziom, stół do zaklinania otoczony książkami, mam lazuryt i diamentowy kilof. I teraz chciałbym na kilof zakląć zaklęcie Fortuna. A na każdym z trzech poziomów mam dostępną tylko Niezniszczalność. Jak uzyskać Fortunę na kilofie diamentowym?

Zakląłem stalowy miecz, zniszczyłem i postawiłem stół - dla diamentowego kilofa nic to nie zmieniło... Czyli nie mam wpływu w ogóle na zaklęcie ze stołu? (
  • Odpowiedz