Wpis z mikrobloga

Takie usytuowanie otworu do instalacji okapowej/wentylacyjnej jest zgodne ze sztuka? Da sie jakos wymóc na deweloperze poprawe? X oznaczylem gdzie wg mnie powinien byc. Rozumiem, ze wszystko da sie zrobic chocby podwieszanym sufitem, ale dla mnie takie miejsce otworu na okap to zart. Macie jakis pomysl na ogatnircie tego niskim nakladem srodków?

Poki co odpowiedz od dewa:

Nawiązując do Państwa uwagi informuję, iż wszystkie podejścia do pionów zbiorczych wentylacyjnych zarówno kuchennych jak i okapowych zostały wykonane zgodnie z dokumentacją projektową - branża sanitarna/wentylacja mechaniczna oraz z kartami lokalowymi. Wszystkie podejścia o średnicy fi125mm (kuchnia i okap) wychodzą na tej samej wysokości z frontowej ściany szachtu. Rozwiązanie to dotyczy wszystkich lokali mieszkalnych od poziomu +2 do poziomu +8 (lokale nr 8, 16, 24, 32, 40, 48, 56) i uwzględnia aranżację architektoniczną tzn. lokalizację lodówek i wszelakich zabudów w wnęce. Lokalizacja podejść umożliwia swobodny dostęp do kratki stałego wydatku oraz klapy zwrotnej.

#mieszkaniedeweloperskie #deweloperka #mieszkanie #nieruchomosci #remontujzwykopem #wykonczenia
emil-hogan - Takie usytuowanie otworu do instalacji okapowej/wentylacyjnej jest zgodn...

źródło: comment_16644400338kC8r4OMeSQ135dsluVjmq.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny: niestety ten deweloper nie podawal takich szczegulow, ani odplywow ani punktow wentylacyjnych. Odplywy akurat wiedzialem, ze bedą do samodzielnego rozprowadzenia. Ale takiej wentylacji sie nie spodziewalem.
  • Odpowiedz
@emil-hogan:

Nie da się przenieść otworu bo tam jest inny pion wentylacyjny, w niektórych mieszkaniach spoza tej listy pewnie jest w tym miejscu. Po prostu deweloper podszedł do sprawy i tak nie ja tu bedę mieszkał.
  • Odpowiedz
@emil-hogan: miałem podobny temat, bo mi dev zrobił z dobrej strony ale po środku, a chciałem przesunąć bliżej ściany.
no więc nikt ci na to nie pozwoli bo niby ten pion to jest ściana nośna (tak było w moim przypadku xD) i trzeba na własną rękę pilnując przy okazji żeby blok się nie zawalił hehe
  • Odpowiedz
@MaxVerstapen: generalnie obydwie lokalizacje ktore bralem pod uwage nie dawaly takich informacji na etapie kupna. Jedna jeszcze brak dziury w ziemi druga zaczeta. Generalnie jak juz kupilem to zapomnialem temat bo i tak nie mialem na niego wplywu.
Pytanie, macie jakis pomysl cos poza podwieszanym sufitem? Przesuniecie otworu nie wchodzi w gre raczej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@emil-hogan: miałem podobny temat, bo mi dev zrobił z dobrej strony ale po środku, a chciałem przesunąć bliżej ściany.

no więc nikt ci na to nie pozwoli bo niby ten pion to jest ściana nośna (tak było w moim przypadku xD) i trzeba na własną rękę pilnując przy okazji żeby blok się nie zawalił hehe


@MaxVerstapen: nie, obudowy pionów to są "ściany nierozbieralne" a nie ściany nośne. Na planie mogą
  • Odpowiedz
@mister_pink: gniazdo 400V jest ponizej okna. Zgodnie z planem tam wlasnie znajduje sie plyta indukcyjna.
@elf_pszeniczny
W zaczetej lokalizacji 2mies za pozno kupilem na zmiany lokatorskie.
W drugiej lokalizacji zrobiono otwory jak trzeba, pomimo braku informacji na etapie kupna
  • Odpowiedz