Wpis z mikrobloga

@Krx_S: śmierdząca sprawa. Administrowałem kiedyś firmę na nVision i jest to fajne, łatwe/potężne ale i niebezpieczne narzędzie. Korzystaj z niego z głową, o ile się zdecydujesz.
@Sckb: jeszcze nie dotykałem samego nVision ale z wszystkich najbardziej mi leżą jego funkcjonalności. Zrobię sobie chyba jakieś środowisko wirtualne bo 10szt z tego co widziałem mogę za darmo zainstalować.
@Krx_S dalej sugerowałbym jednak znalezienie budżetu na upgrade bo Pro ma sporo innych cennych funkcji więc warto. Da się zrobić też ciutke taniej niż za pełna kwotę, jak bierzesz Business Premium microsoft 365 to jest opcja dokupienia upgrade home to pro za jakieś 250zl - tylko przynajmniej na miesiąc musisz kupić pełne licencje dla wszystkich
@Koliat: Za duża kombinatoryka, klient pracuje na platformie Google od kilku lat. Chciałem go migrować na M365. Wiadomo sam zalecałem żeby upgrade zrobił jednak prezes stanął okoniem i powiedział że tyle kasy nie mają.

Firma 100 ludzi a nawet podstawowego AV nie mają zainstalowanego, zaczęli coś robić w kierunku zmian bo dostali ransomware xD
Dobrze że Backup był chociaż. Jedyne co mają to UTMa na wejściu ale to inna bajka.
@Krx_S zawsze mnie śmieszą takie firmy. Na same wynagrodzenia wydają minimum pół miliona miesięcznie przy stu osobach. A żeby jednorazowo na kilka lat wydać jakieś 30-70k to nie ma, albo 10k miesięcznie na porządne licencje Business Premium ( ͡º ͜ʖ͡º) no ale hej, wtedy nowe porsche kupi sobie miesiąc później, to istotny argument ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡
@Koliat: Mnie też to bawi, a niestety takich firm jest sporo.
Najlepsze że oni działają dopiero jak coś się stanie bo po co zapobiegać jak można leczyć xD