Wpis z mikrobloga

Cześć, od jakiegoś czasu pracuje jako dev. Zauważyłem, że często mam w trakcie dnia problemy z koncentracją i skupieniem co znacząco zmniejsza wtedy moja efektywność pracy.

Mam więc do was pytanie - jakie sposoby/suplementy polecacie właśnie na to, żeby w trakcie pracy przez jak największy okres czasu być wydajnym?

#programowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@herek22: Cześć, mam podobnie i ostatnio robię sobie detoks dopaminowy. Póki co świetnie się to przekłada na pracę, większa koncentracja, mniejsze zmęczenie. U mnie ten detoks jest częściowy, szczególnie skupiam się na ostatnich 2-3h przed snem aby nie mieć żadnych rozpraszaczy dookoła, wyciszyć się, czegoś pouczyć. Jest to ciężkie i możliwe że nie na każdego to tak zadziała.
  • Odpowiedz
jakie sposoby/suplementy polecacie


@herek22: stanie / chodzenie podczas spotkań. Sprawiłem sobie podnoszone biurko i jestem bardziej skupiony przez cały dzień. Do tego wiadomo w jakąś gierkę w ciągu dnia wypada pograć albo serial obejrzeć, nie może być 8h tylko praca.
  • Odpowiedz
@Eissseiw: Na czym jeszcze polega ten detoks, oprócz tych 2-3h przed snem?

Testuję podobne podejście, z tym, że rano, wydaje mi się, że też dobrze wpływa na koncentrację. Konkretnie to staram się nie używać po przebudzeniu telefonu, nie bombardować newsami, socialami etc. Wtedy mam wrażenie, że siadam do pracy w pełnym skupieniu i szybciej wszystko idzie.

Zauważyłem też, że pomodoro dobrze mi się sprawdza. 25/35 minut skupienia na danym tasku i
  • Odpowiedz
@ale_typ: wyłączanie powiadomień z jakichś social mediów, ograniczenie seriali/grania w gry/jedzenia fastfodoów. Bardziej się skupiam na aktywnościach które pozytywnie zaowocują po długim czasie tj. zyskiwanie jakichś nowych umiejętności, siłownia etc. a staram się unikać czegoś co da mi szybko i bez większego wysiłku chwilowe szczęście tj. zjedzenie tabliczki czekolady/fastfooda/przejrzenie social mediów i jeszcze dodatkowo negatywnie to na mnie wpłynie.
  • Odpowiedz