Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o takim planie?

Zakup rose pro sl 105 (jest teraz na lekkim promo, wyjdzie mi za 8k)
Sprzedaż 105tki za jakieś 3k
Zakup mixu force i rival etap -7k
Koła w zależności, czy będzie się dało przerobić na XDR, jak nie to handel -1k
Zakup karbonowych stożków 3,5

Calkowity koszt powinien się zamknąć w ~15k. W tej cenie chyba trudno będzie znaleźć coś porównywalnego.

Trochę mi się nie podoba tylny trójkąt w tej ramie (zewnętrzne prowadzenie linki i hydrauliki, ale to chyba standard w alu)

#szosa
  • 22
@Farmer_Joe: raczej chciałbym uniknąć kartonowej ramy. Poza lepszym wyglądem nie widzę większego sensu.

@Poemat: obecnie? tak średnio, a jak już to najniższa grupa elektroniki i najsłabsze koła. Jakbym został na niskim stożku to schodzę do max 13k i mam force z korbą rivala z quarqiem.

@i-marszi: to mechaniczna, nie chcę ;)
Kartonowej ramy z Ali tym bardziej nie chcę. Chciałbym ładne alu, o które nie będę musiał się martwić,
@DejwiD:

Przesadzasz z tym kartonowym ali. Ja na Chińskich kołach i ramie w dwa lata zrobiłem 30k km. Teraz niedługo będę wymieniał 105 na SRAM Rival AXS. Rama i koła działają tak jak trzeba. Kół od nowości nawet nie musiałem centrować.

wozić klucza dynamometrycznego.

Nigdy w trasie nie przydał mi się żaden klucz :)

Nie będzie nikt plumkał przy odsprzedaży, że może już naprawiane itd


Robisz dobry rower na kilka lat
@i-marszi: można trafić dobrze, można trafić źle i użerać się z majfrendem.
btw dlaczego na Rivala a nie Force?

A mi klucz potrzebny, bo zdarza mi się rower pakować do auta i później muszę go skręcać. Z alu jest w tym przypadku mniejszy problem i ryzyko ;)

@Poemat: przy kwocie 15k i większej to już wchodzi w grę tylko wygląd i waga ;)
@DejwiD:

btw dlaczego na Rivala a nie Force?

Cena :)

A mi klucz potrzebny, bo zdarza mi się rower pakować do auta i później muszę go skręcać

Ja mam fiata punto i wystarczy zdjąć koła i się mieści bez problemu, a jak złożę tylne fotele to już w ogóle bajka. Ale i tak muszę kupić bagażnik do rowerów.

@Poemat:


Jak to po co, żeby kupić lepszy ( ͡
@Poemat: za 15 nie dostanę, ale już złożę tak jak mi pasuje ;)

@i-marszi: ile Cię wyjdzie Rival? Mi force z korbą rivala i pomiarem mocy wychodzi za 7k

Ja rowery ustawiam w pionie, bo zazwyczaj są dwa, wiec mogę tylko przednie koło wypiąć i muszę zdjąć sztycę.

@Farmer_Joe: karbonowe! Słownik sam sugeruje :D ale w niektórych przypadkach może mieć trochę racji ;)
@DejwiD: Też przechodzę teraz na AXS i z recenzji które widziałem wynika, że jedyna różnica między rivalem a forcem to masa, z czego ogromna większość właśnie w korbie, a Ty bierzesz wszystko forca tylko właśnie korbę rivala. Mogę spytać skąd ten wybór?