Wpis z mikrobloga

Mam zagwozdkę z Karolem Świderskim.
Zacznijmy od tego, że reprezentacja musi grać dwoma napastnikami i tutaj nie może być kombinowania, że jak gamy z Holandią to Lewy sam na szpicy a jak z kimś słabszym to gramy na dwóch.
Reprezentacja musi grać dwoma z przodu.
I teraz sam nie wiem czy powinien być to Lewandowski z Milikiem czy Lewandowski ze Świderskim.
Za Świderskim przemawia to, że nie zawodzi. Jego gole wygrały nam już kilka meczów o punkty. Statystyki w reprezentacji ma bardzo dobre - 17 meczów 8 goli.
Milik natomiast od 6 lat w reprezentacji jest tylko statystą, który gdzieś tam czasem się pojawi. Kontuzje zniszczyły mu kawał kariery. Świderski w półtora roku strzela 8 goli dla kadry, Milik w 6 lat strzela 6 goli. To jest po prostu przepaść i bezdyskusyjnie powinno nam pokazać hierarchię.
Druga strona medalu jest natomiast taka, że Milik to napastnik Juventusu, gdzie gra i strzela gole.
Ma w dorobku grę dla wielkich klubów i mimo bycia szklanką absolutnie broni się statystykami, przez co ma uznanie w międzynarodowej piłce.
Świderski wypada przy nim bardzo blado. Gra za oceanem w klubie, który 2 sezony temu nawet nie istniał, w lidze gdzie poważni piłkarze kalibru chociażby Milika, odchodzą na emeryturę.

Jeśli Milik dalej będzie tak dobrze grał w Juve to sam nie wiem, kto powinien wychodzić obok Lewego od pierwszych minut.


#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 7
@a320neo: Są właśnie takie przypadki, że niektórzy piłkarze są piłkarzami kadrowymi, nie odnoszą jakichś wielkich sukcesów w klubowej piłce za to na kadrze wyglądają znakomicie, przykładem może być Podolski albo Ochoa, świat o tym bramkarzu mówi tylko podczas jakichkolwiek mistrzostw, bo tylko wtedy się wyróźnia. Świderski kocha grać w reprezentacji Polski i to widać, on chce tam ciągle pracować, walczyć o wysokie cele, a Milikowi chyba przeszkadza ta ciągła niepewność czy
@stiepanov: z Buksą to bym się nie rozpędzał tak.
Dopiero stawia pierwsze kroki w poważnej piłce, wraca po kontuzji i trzeba poczekać jak pokaże się w lidze francuskiej.
W reprezentacji strzelał praktycznie tylko amatorom z San Marino.
W hierarchii jest za Piątkiem.