Wpis z mikrobloga

Temat dotyczy zmywarki. Mianowicie, zamierzam kupić nową zmywarkę i się zastanawiam odnośnie tego modelu: BEKO DIS28122, Drzwi otwierają się po zakończeniu cyklu na 10 cm żeby naczynia szybciej wyschły. Czy to dobry pomysł, nie niszczy to mebli?
Z kolei zastanawiam się nad użyciem zmywarki z ikei o śmiesznej nazwie MEDELSTOR.

#kuchnia #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@Sofie: Zły pomysł. Będzie puchnąć blat po pewnym czasie. Zachodnie firmy typu bosch, siemens nie maja czegoś takiego nawet w droższych modelach, nie bez powodu. Stolarz robiący mi kuchnie tez zaznaczał żeby nie otwierać zmywarki „na świeżo” tylko dopiero jak ostygnie
  • Odpowiedz
@Sofie: mam tak w zmywarce, trzeba było przed montażem nakleić taśmę aluminiową z zapasem w każdą stronę. Po 3 latach nie widać żadnych oznak uszkodzenia blatu lub szafek.
  • Odpowiedz
@Sofie: mam teścia stolarza, robił mi meble w kuchni. Jak kupowałem zmywarkę to odradzał mi te z automatycznie otwieranymi drzwiczkami i zalecał żeby od razu po zmywaniu nie otwierać bo blat jak jest drewniany albo laminowany to w końcu się zniszczy.
  • Odpowiedz
@Sofie: #!$%@? z tym blatem. Ja mam blat z granitu i funkcje AirDry w zmywarce electroluxa. Polecam ogólnie. Beko to lipa trochę. Kupuj electrolux i zależy jaki masz blat tak go zabezpiecz. Jeśli masz kamień to nie ma potrzeby wcale
  • Odpowiedz
@Sofie: Tę funkcję można wyłączyć. Mam to u siebie i jestem zadowolony.

Uszkodzić się może tylko jak jest blat laminowany i np ma gdzieś skazę [choć taki nie powinien być montowany] albo montażyści zapomną o foli/blasze. W drewnie olejowanym czy lakierowanym nic temu nie będzie.
Z resztą jak ma skazę to podczas normalnego otwierania może spuchnąć, bo to nic dziwnego że ludzie otwierają po zakończeniu cyklu. Podsumowując - nie miej obaw
  • Odpowiedz
@Sofie: IKEA czyli Electrolux to wyższa półka w porównaniu do tego Beko (turecki składak z różnych wschodnich komponentów).

IKEA nie bierz sprzetu AGD, bo to sprzet np. ELECTROLUX z marzą IKEA


@Miszcz_Joda: nie zgadzam się, kiedyś bywało że w Ikei było taniej niż u producenta.
  • Odpowiedz
@Djelon: nie pamietam tych czasów, że było taniej. Oczywiscie, ze wyzsza półka, ale tego saego electroluxa bez loga w IKEA kupisz drozej niz tego samego electroluxa do zabudowy w sklepie (typu euro rtv, mediaexpert - nie polecam, czy inne), o to mi chodzilo wlasciwie
  • Odpowiedz