Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rosliny #roslinydoniczkowe #rosliniara

Dzień dobry, coś dziwnego zaczęło się dziać z moją #monstera monkey mask. Kilka liści zżółkło, do tego niektóre są śmiesznie pozwijane od kilku tygodni, myślałam że to nowe liście, które dopiero się rozwijają ale z doświadczenia wiem, że nowe listki rozwijają się w miarę szybko. Wiecie może co może jej dolegać? Przelana?
namotka_ - #rosliny #roslinydoniczkowe #rosliniara

Dzień dobry, coś dziwnego zaczęło...

źródło: comment_16642653779ApsEe8BXe0kD3lmWtBghF.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@namotka_: ja bym zostawił, monstery lubią ogólnie wilgoć więc przelanie to nie jest jakaś wielka tragedia że zaraz umrze. Daj jej odpocząć na jakiś czas i staraj się rzadziej podlewać. Powinna wrócić do siebie. Usuń tylko te żółte liście.
  • Odpowiedz
  • 0
@namotka_ no korzeni sprawdzić nie zaszkodzi i w razie co dziabnac zgnile, jeśli są. Masz jakąś dobrą mieszankę ziemi dla niej żeby była przepuszczalna?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lux666: mam gotową z zielonego paraperu ale sama też robię, ziemia, wermikulit, czipsy Kokosowe, perlit, więc powinno być okej
  • Odpowiedz
  • 0
@namotka_ nie ma dużo zachodu żeby chwilę pogrzebać a dużo może się wyjaśnić. My bigos podlewamy albo tradycyjnie albo można wwalic doniczke pod prysznic, zlać, poczekać aż odcieknie I wstawić w osłonkę, wtedy przy przepuszczalnym podłożu nie ma szans na przelanie. I regularnie rzuciłbym okiem czy nie ma jakiś szkodników pod liśćmi, choć tu chyba nie ma znaków.
  • Odpowiedz
@namotka_: mojej tak zaczęły żółknąć jak miała za małą doniczkę i korzenie wręcz wychodziły przez dziurki, po przesadzeniu do większej wszystko jest ok
  • Odpowiedz