Wpis z mikrobloga

Zanim ktoś się znowu zesra o to że pisowcy wymyslili jakies limity prądu po niższych cenach i te limity wynoszą potężne 3k kWh dla rolników to od razu odpowiadam
3k to jest limit dla jakis emerytów rolniczych w małym domu.
Rolnicy wi w wiekszosci mają prąd przemysłowy i zużywają kilkanascie - kilkadziesiąt tysiecy kWh, u mnie średnio razem z budynkami gospodarczymi chłodnią i domem jest to minimum 20k kWh rocznie. Za to wszystko co jest na prąd przemysłowy i tak płacę juz 4.5x więcej niz rok temu na wiosne i co 2 miesiące mam kolejną podwyżke. Więc nie jest to ŻADNA pomoc, jest to zwyczajny socjal dla swoich czyli skromnie żyjących emerytów...
#rolnictwo #bekazpodludzi #bekazpisu #prad #energetyka
  • 104
@siodemkaxx: No i po co te nerwy? Zgodnie z Taryfą OSD w przypadku zużycia na potrzeby gospodarstwa rolnego prad powinien być w taryfie C1 lub innej przemysłowej, jeśli kiedykolwiek miałem 20MWh zużycia w G to uznaj to jako promocje. Rolników w tym wszystkim mi nie szkoda jakoś bardzo, każdy miał 100 propozycji Pv i już teraz by nie musiał narzekać, a dodatkowo 65+% głosowało na jedyna słuszna partie, to zapraszam do
@Crazy_summer: jest już gdzieś ta ustawa wpisana i jest tam taki zapis? Morawiecki coś tylko wspominał, że jak się zużyje 10% mniej to będą jakieś profity ale nigdzie nie mówili jakie.
@Herubin ci ktorzy nie mają obiektów zadnych chłodniczych itp czy hodowli to gówno zużywają więc mogą miec jak gospodarstwo domowe, ci co więcej zużywają to z automatu pge przyjezdza i taryfe zmienia i kaze licznik drugi robić