Wpis z mikrobloga

Czy tworzenie pr-a jest dopuszczalne jeśli zadanie nie jest skończone? Chodzi o to że chciałbym sobie w tym pr zapisać, że na przykład do jakiegoś fragmentu kodu mam wątpliwości.

Czy jednak pr powinienem tworzyć jedynie jak zadanie wiem że jest skończone, a ewentualne poprawki to juz bardziej kosmetyka?

#programowanie #pracait
  • 17
@Manden @Krolik tak wiem właśnie, że jest coś takiego, sam korzystam, ale spotkalem się z podejściem że pr robi się jedynie jak już zadanie jest skończone, a ewentualne poprawki dotyczą małych zmian takich jak zmiany nazw
@maestrozo: Ja cały czas korzystam z DRAFT publikując PRa i pracując nad jakimiś zmianami. Gdy pracę uznam za skończoną to oznaczam PRa jako gotowego do review i merge. Lubię ten sposób pracy, bo cały czas mam czytelny podglad tego jakie commity wypuściłem od początku istnienia mojego feature brancha i jakie dokładne zmiany zostały wprowadzone (w odniesieniu do target brancha).
1. Nie wszędzie da się stworzyć PR typu draft
2. W zależności od tego z kim i jak się pracuje to drafty mogą nie pomagać a #!$%@?ć. Co chwilę trzeba to przeglądać i tracić czas gdzie co kilka godzin wrzucane jest coś, co i tak się mocno zmieni
3. Każde normalne IDE pozwala szybko zrobić diffa względem innego brancha
4. Zamiast trzymać propozycję zrobienia czegoś w CR to lepiej dodać nowe zadanie
@maestrozo: Ja raz zrobiłem PR z niedokończonym zadaniem bo był piątek 16 i już po kilkunastu minutach jak wracałem z pracy jacyś goście narzucili na mnie czarny worek i chcieli pakować do samochodu ale na szczęście zadzwonił Product Owner (on pracuje do 17) że zmieniły się wymagania biznesowe i anulował zadanie więc musieli odpuścić