Wpis z mikrobloga

@Skrobaczka2: myślę że jesteś optymistą mowiąc że rozumiesz większość amerykanów. Trafisz na kogoś z głębokiego południa czy oaobę ciemnoskórą zaciągającą jakimś lokalnym slangiem i też będziesz mieć mega problem ze zrozumieniem (w filmach takiej wymowy raczej nie spotkają).
Ja polecam polecam słuchać/ogladać jak najwiecej brytyjskich programów (jeśli na prawdę totalnie nie rozumiesz, to oglądaj z napisami. Z czasem możesz też słuchać radia przez internet, ale tu już nie będziesz mieć napisów
@karokrakow: tzn wiem że w stanach też mają różne akcenty itd, ale wydaje mi się właśnie że jak na kraj o tak małej powierzchni to Brytyjczycy mocno polecieli z ilością akcentów:) poza tym poza tym standardowym angielskim bardzo ciężko mi jakiegokolwiek Brytyjczyka zrozumieć, na wakacjach miałam pokój koło wieśniaków z Birmingham i się zastanawiałam w jakim języku oni mówią xD
@Skrobaczka2: z tymi stanami to mi chodziło bardziej o to, że jak się ogląda filmy to się wydaje, że amerykański ma człowiek opanowany, a potem idziesz do Mączka kupić frytki i za cholerę nie wieś co ciemnoskóra sprzedawczyni właśnie powiedziała.

Brytole mają niestety naćkane tych akcentów. Pamiętam że jak oglałam serial Life on Mars (mega dobry, ale nie wiem czy do zdobycia z napisami poza zatoką piratów), to zaczęłam wyłapać pewne
@Skrobaczka2: bez napisow szybciej sie przyzwyczaisz do sluchania, z napisami skupiasz sie bardziej na czytaniu niz sluchaniu i potem jak je wylaczysz to wciaz nie bedziesz rozumial; najlepiej sobie zaczac od jakichs rzeczy, w ktorych ktos gada czysto, wolno i prosto (bajki, filmiki na yt, amerykanskie filmy) a pozniej jak wyzej -- wywiady, aktorzy brytyjscy, znowu jakies filmiki na yt, bardziej 'skomplikowane' filmy
@chiraqx: właśnie z napisami wydaje mi się że strasznie prosto i rozumiem wszystko a jak nie ma napisów to znowu bez sensu bo nie rozumiem xD takie prostsze rzeczy rozumiem, filmiki na YT, tik toki itd, dzisiaj próbowałam jakichś wywiadów to tak kontekst mniej więcej rozumiałam chociaż nie całość, ale znowu nie skupiałam się jakoś bardzo bo przy okazji się malowałam xD