Wpis z mikrobloga

cześć
Dzisiaj chciałem Was zaprosić na Maderę. Podczas kwietniowej wizyty zebrałem materiał i przygotowałem film z najpiękniejszych zakątków wyspy :)

Link do filmu

Na filmie można zobaczyć:
- Miradouro do Ninho da Manta (punkt widokowy)
- szlak z Pico Arieiro na Pico Ruivo (tzw. Schody do Nieba)
- szlak z Pico Arieiro na Pico Ruivo
- Półwysep św. Wawrzyńca (Ponta de São Lourenço)
- okolica Teleférico da Rocha do Navio
- wodospad szlaku PR9 Levada do Caldeirão Verde
- tradycyjne domki maderskie
- Cabo Girao
- Wodospad Anjos
- miasteczko Ponta sa Sol
- wodospad na szlaku Levada das 25 Fontes
- Bica da Cana
- Miradouro da Raposeira (punkt widokowy)
- Miradouro da Garganta Funda (punkt widokowy i okolica Ponta do Pargo
- Achadas da Cruz
- Porto Moniz
- okolica Miradouro da Encumeada
- wodospad na drodze z Miradouro da Encumeada do Bica da Cana
- Las Wawrzynowy
- Ribeira da Janela
- Miradouro do Véu da Noiva (punkt widokowy)
- São Vicente
- Câmara de Lobos
- Miradouro do Paredão (punkt widokowy), Dolina Zakonnic
- Pestana (Funchal)
- Miradouro da Bica da Cana

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #portugalia #madera #europa #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #zainteresowania
antekwpodrozy - cześć
Dzisiaj chciałem Was zaprosić na Maderę. Podczas kwietniowej w...
  • 42
@cweliat: drona tam prawie nie słychać. Tam często są silne wiatry, że dronem ciężko się lata, a samego drona wtedy nie słychać :). A swoją drogą tylko w 2 miejscach było zatrzęsienie dronów, pierwsze to punkt widokowy nieopodal Pico Arieiro o wschodzie słońca, latały ze 3 drony, a drugi to Bica da Cana (tam gdzie wiatraki oraz ostatni wschód słońca), tam latało ich z 5 jednocześnie, ale to było totalne odludzie
@bzdecior: @rur3k: w Portugalii trzeba mieć uprawnienia te co u nas, ale nie ma czegoś takiego jak drone radar. W dużym skrócie trzeba się najpierw zarejestrować w ich systemie, potem wydrukować jakiegoś pdfa, podpisać go naszym podpisem zaufanym, wysłać im mailem, oni to zatwierdzają, dodaje się rodzaj drona, kopie ubezpieczenia etc, a potem można już rejestrować loty. Wszystko jest przez apke webowa.
@antekwpodrozy: to że są widoczne to jedno, ale np na tę samotną skałę w oceanie się nie dostaniesz. Perspektywy z której widać te spływające chmury też nie, itd. Potem trochę ludzie mają dysonans poznawczy jak się naoglądają takich widoczków, a z poziomu lądu to aż tak spektakularnie nie wygląda. I to nie pretensje. Ot lubię bardziej realistyczne widoki, które potem sam będę miał okazję zobaczyć z perspektywy pieszego.
@antekwpodrozy: chodzilo mi o zgode na filmowanie w ich portalu eaan- w tym na użytek komercyjny- czyli youtube. Nie mialem problemu ze zgoda filmowania nad ladem, ale wybrzeża i plaze wymagaja podania dokladnych wspolrzednych + dodatkowa zgode jednostki morskiej z danego okręgu- jesli lot obejmuje wode
@Flypho: stary o czym ty piszesz ? Chyba dałeś się niezłe opucowac - autobus za jakieś śmieszne 2e do stolicy a za 400zl to miałem auto na cały tydzień pod hotelem do dyspozycji - fiesta bo fiesta i w manualu ale objechałem cała wyspę