Wpis z mikrobloga

@czup: bo mnie bawi ta spółka generalnie i to ze jest nie przewidywalna. Cała wycena jest oparta o mega zyski które będą w przyszłości i zapewne nigdy nie nadają. Jednocześnie aktualnie jest to najbardziej przeleszczona spółka na bananie. Więc fajnie się przewidywanie nastrojów trenuje.
@czup: no obserwuje spółkę od 13 PLN więc możliwe i wtedy też pierwsze akcje kupiłem. Widzę że przebywasz bardzo emocjonalnie inwestycje (zgaduje że masz akcje) i powiem tylko żadne poważne biuro maklerskie nie chce pokryć go analitycznie z jakiegoś powodu ;)
@Gustav88: Raczej dosyć emocjonalnie podchodzę do ludzi, którzy tylko czekają na spadki spółek, w które nie wskoczyli(nie mówię, że to akurat Ty teraz), niekoniecznie tych w których siedzę. A takich starych informacji nie musisz mi mówić, bo staram się być na bieżąco z informacjami o spółkach, w które inwestuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gustav88: Serio nie dostrzegasz tych postów? Przy wzrostach cd projektu, xtb, mercatora, bitcoina? Ludzie, z których nagle uchodzi napięcie, bo cały czas śledzili kurs i mieli ból dupy - ludzie, którzy w nic nie trafiają jedynie na wszystko co rośnie krzyczą balon, na tjsie pełno takich od covidu. Tymczasem masa ludzi na tych walorach zarobiła kupę kasy.
@czup: po co się tym przejmować w kasynie też część zarabia. Wszystkie te spółki to ten sam model gigantyczne oczekiwania na zyski które nie nadeszły. Z bumech raczej będzie podobnie mimo że mam dużą sympatię do spółki i w ogóle super jak by się rozwinęła. Może jeszcze szczy być przed nami ale po podatku 50% nie sądzę
@Gustav88: Mega mi się to kojarzy z zawistnym Januszostwem, którym często ci sami ludzie tak bardzo gardzą. Ale prawda, szkoda czasu i nerwów na takie rzeczy. A co do bumechu to imo jeżeli sytuacja z opodatkowaniem się wyklaruje to będzie to motor do wzrostów. Imo 3 i 4q powinny spokojnie dać po 200 mln. Chociaż nie ukrywam moje główne zagranie w tej spółce opierało się na potencjale spekulacyjnym i szumie medialnym
@Gustav88: Tzn, gdyby wyklarowała się i bumech nie był wciągnięty ofc ( ͡° ͜ʖ ͡°), na ten moment za dużo o weglówkach nie wiadomo, zwłaszcza o prywatnym bumechu. Sasin mówił o energetyce i przeliczaniu cen energii wg. Zawyżonych cen węgla min.(gdzie spółki energetyczne kupują węgiel taniej). Inna sprawa czy to nie jest celowe gadanie o 50%, żeby potem zejść do 30 i wszyscy będą happy. Btw gdyby
@fristajl: Tymczasową opłatę solidarnościową od nadzwyczajnych zysków miałyby zapłacić firmy działające w sektorach ropy naftowej, gazu, węgla oraz rafinerii (wynika to z dokumentu KE).