Wpis z mikrobloga

TL;DR: Robię sobie projekt, którego główną funkcjonalnością jest możliwość postawienia i zarządzania serwerem #minecraft.
Tag do czarnolistowania/obserwowania: #robieprojekt

===

Uf, minęło już 3 miesiące od momentu gdy zacząłem pisać nolatency.cloud.
Kończę podstawowe funkcjonalności do zarządzania serwerem #minecraft i teraz mam mały dylemat bo wyobrażam sobie dwie ścieżki w które można iść.

a) dodawać kolejne funkcjonalności zarządzania serwerami minecraft (łatwiejsza instalacja modów, więcej dostepnych modpacków, więcej opcji zarządzania, live mapa itd)
b) implementować zarządzanie serwerami dla innych gierek. Po głowie chodzi mi #csgo, ale mam wrażenie, że to nie jest potrzebne bo chyba większość ludzi i tak nie szuka serwerów tylko gra przez opcje "szybka gra" lub "mecz rankingowy". Muszę zobaczyć co teraz jest popularne i ma zapotrzebowanie na takie usługi.

Chętnie wysłucham mądrzejszych w temacie bo nie jestem mocno przekonany do żadnej z opcji.

Co nowego dodałem przez ostatni tydzień?

Największą nowością jest możliwość zmiany ustawień serwera, w zakładce "Settings" możecie teraz dostosować podstawowe ustawienia serwera (będę to przy okazji rozszerzał). Widoczne na screenie wrzuconym do wpisu.

Oczywiście to wszystko można też zrobić edytując pliki serwerowe.

Aktualny bilans projektu to jakieś ~1700zł straty (serwer, zewnętrzne API do wysyłania maili, marketing).

Jeżeli chcesz dostać zaproszenie do testów, zapisz się na newsletter tutaj
W tym tygodniu wyślę około 20 zaproszeń (czyli na ten moment prawie wszyscy zasubskrybowani dostają zaproszenie) do testów. W trakcie testów nie ma żadnych opłat, stawiacie sobie serwery #zadarmo
gpctlvt - TL;DR: Robię sobie projekt, którego główną funkcjonalnością jest możliwość ...

źródło: comment_1664106090v8zc9cvOwNyokJwzUEPCEx.jpg

Pobierz

Co radzisz?

  • Więcej funkcjonalności do Minecrafta 46.4% (13)
  • Wprowadzenie serwerów CS:GO 39.3% (11)
  • Rozwój o serwery do innych gier niż cs i minecraft 0% (0)
  • (chcę tylko zobaczyć wyniki) 14.3% (4)

Oddanych głosów: 28

  • 7
@sha128: To jest strona www. W uproszczeniu klikasz na przycisk "zrób mi serwer minecrafta", czekasz kilkanaście sekund i masz serwer którym możesz zarządzać. Nie potrzebujesz żadnej maszyny.