Wpis z mikrobloga

brak chrztu młodego i w efekcie wykluczenie z najbliższej rodziny przez teściową. Nie odzywa się 3 miesiące, każda próba kontaktu kończy mniej więcej jak na załączonym obrazku. Co siedzi w głowach takich osób?

Zanim usłyszała o naszej decyzji potrafiła dzwonić wręcz codziennie, teraz kompletnie się nami nie interesuje.


#chrzest #katolicyzm #rodzina #tesciowa #wiara
H.....e - brak chrztu młodego i w efekcie wykluczenie z najbliższej rodziny przez teś...

źródło: comment_16641012230f2vCHMK01uTEpEdE0HAE5.jpg

Pobierz
  • 62
ale jeśli Wy macie kościelny, to faktycznie trochę ma rację z brakiem konsekwencji


@moll: troche tak, ale z drugiej strony jak mają ochrzcić i nie chodzić do kościoła to by było jeszcze gorsze.
Warunkiem chrztu dziecka jest wiara rodziców, wychowanie go w wierze, a nie w liberalizmie.
@moll: no zgadzam sie z tym co suegerujesz, nie powinno tak być. Młode pokolenia polaków mają bardzo często ambiwalentny stosunek do wiary, sami nie wiedzą czego chcą. Podchodzą tacy do księdza i rzucają keywordami wiara, śłub, tak, tak. Bez namysłu, bez odpowiedzialności za własne słowa.
Mam chrzest, ślub kościelny, ale przestałem praktykować. Przestałem wierzyć w bajki jako dojrzaly już człowiek. Syn ma chrzest, w przyszłości sam zdecyduje, czy chce praktykować. Ja zrezygnowałem. A ta Panią to #!$%@?, minie troche czasu, wróci zapłakana potulnie