Wpis z mikrobloga

@szoku321: Kupiłeś zapewne telefon spoza polskiej dystrybucji (i to by jeszcze nie było takie straszne) albo jakiegoś składaka opisanego jako "nowy, z nadwyżek magazynowych" albo telefon wzięty u operatora, za który ktoś może przestać spłacać raty = blokada (tragedia) Na allegro nie kupuje się elektroniki od sklepów, które nie są zwyczajnie kontami znanych elektromarketów, kropka.
@szoku321 jak koledzy wspomnieli to Vat marża. Masz dwie opcje:
1. Zwrócić telefon i zarządać zwrotu kasy.
2. Jeśli Ci pasuje to zarządać faktury vat 23 i powołać się na niezgodność z polskim prawem, bo vat marża to odnosi się do lombardów.
@Raciatek: Tylko, że ja tak naprawdę nie potrzebuje faktury itp. Telefon jest oryginalny i rzeczywiście nowy. Nie mam zastrzeżeń. Poza tym gdyby coś się działo nie tak, mam ochronę kupujących. Chyba w takiej sytuacji nie muszę nic robić?
@szoku321 powiem tak: jak to jakiś xiaomi czy oppo go faktycznie nie potrzebujesz nic poza aktywacją. Pójdziesz do serwosu oryginalnego i naprawią.

ALE jeśli to samsung czy apple, to guzik dostaniesz bez paragonu. A na paragonie czy tej fakturze będzisz miał napisane coś w stylu "telefon apple vat marża" i uja Ci naprawią a nie telefon z czymś takim.
@Raciatek mi Xiaomi i Redmi nie chcieli przyjąć bez paragonu parę lat temu, nie wiem czy się coś teraz zmieniło. A Apple od samego początku w oficjalnych serwisach ma gwarancję tylko na podstawie aktywacji telefonu, nie potrzeba żadnych paragonów.
@Raciatek: Do przesyłki zawierającej zlecenia gwarancyjne (wyłącznie akcesoriów Apple oraz Beats) oraz zlecenia z tytułu rękojmi, prosimy o dołączenie kopii dowodów zakupu. Dla zleceń gwarancyjnych produktów iPhone, iPad, Apple Watch, Mac - dowód zakupu nie jest wymagany.

chyba nie potrzeba paragonu
@Templar

Jak praowałem w punkcie z telefonami to nie mieliśmy takich akcji, ale może zmienili polityke przez te aktywacje.

@szoku321 dawno z tym nie robiłem i moze mi sie mylić xD szkoda, że ta firma Ci nie zapewnia drugiego roku gwarancji.

To jest apple? Sprawdż po imei czy na pewno to Ty pierwszy aktywowałeś.
@Raciatek: ogólnie pytalem ludzi wczesniej o ten sklep, mówili, że gość od dawna sprowadza pixele do Polski i teraz otworzył swój sklep. Kupiłbym w jakimś x-kom, ale podnieśli ceny, bo teraz popyt się zwiększył :) Tylko nurtował mnie ten paragon bez VAT, ale masz racje, na paragonie jest "Telefon komórkowy". Pewnie gość ewidentnie omija system i tak zarabia.