Wpis z mikrobloga

@Sim0n97: może dlatego że jest dużo pracy dla niewykwalifikowanych pracowników? nie wiem jak jest w innych miastach, ale u nas mimo wszystko całe Bielany, Kąty, Długołęka i ich okolice to niezliczone ilości magazynów, centrum logistycznych, firm produkcyjnych itp.
  • Odpowiedz
@xTortox: właśnie stąd moje pytanie, czy rzeczywiście we Wrocławiu przedsiębiorcy mają większe braki kadrowe niż w innych dużych miastach? Już przed wojną czytałem, że we Wrocławiu było ukraincow więcej niż w innych częściach PL
  • Odpowiedz
@Sim0n97:

Może kwestia tego, że w zachodniej Polsce mentalnościa bliżej zachodowi i jako emigrantowi łatwiej jest Ci się zintegrować z lokalną ludnością. Dodatkowo Wrocław w przeciwieństwie np. do takiego Poznania, to miasto, które jest zamieszkałe wyłącznie przez Polaków od bardzo niedawna, więc tym bardziej ludzie są wyrozumiali dla ludności napływowej.

Już przed wojną czytałem, że we Wrocławiu było ukraincow więcej niż w innych częściach PL


I skupiajmy się właśnie nad tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Sim0n97: To miasto jest daleko od granicy wschodniej i czują się bezpiecznie. Przed wojna było już sporo Ukraińców którzy pewnie ściągnęli teraz rodziny. Wrocław jest przyjaznym tolerancyjnym miastem (w dobrym tego słowa znaczeniu).
  • Odpowiedz