Wpis z mikrobloga

Co to się z cenami parkingu dookoła #lotniskochopina #!$%@?? Wiem, że inflacja, że drożyzna, ale widzę, że koło 2017 za ponad tydzień płaciłem poniżej 100 zł. Zerkam w tag i ludzie sprzed roku rzucają ofertami na poziomie 150 zł. A teraz jak patrzę na ceny, to koło 250 zł? A podobno ludzie nie latają, droga benzyna, covid, więc parkingi powinny być puste! Jakaś zmowa cenowa czy coś? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że koszt pustego placu w okolicy, jakaś kamerka, cieć, shuffle bus aż takie koszty generują, by usprawiedliwiało to takie koszty!

Ktoś kojarzy sensownie wyceniany, strzeżony parking w okolicy Lotniska? Nie, parkowanie na dziko odpada, mam jeszcze katalizator xD
#warszawa #lotnisko #parking #okecie
  • 16
@villager: pociąg wymaga przesiadki. Bo te z Krakowa się nie zatrzymują po drodze tylko jadą do centrum. Mógłbym jechać FlixBusem... ale jak nim jechałem kilka lat temu, by lecieć z Wiednia, to był to jakiś koszmar: https://www.wykop.pl/wpis/37109877/mirki-drobna-afera-z-flixbus-w-nocy-z-16-na-17-lis/

Przy takich cenach parkingu to może rzeczywiście skorzystam z jakichś innych opcji niż parking. Zwłaszcza że się przynajmniej nie będę martwił co z samochodem.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że koszt pustego placu w okolicy, jakaś kamerka, cieć, shuffle bus aż takie koszty generują, by usprawiedliwiało to takie koszty!


@radekrad: to nie wierz. Jak chcą to mogą wołać 300zł za godzine. Ich biznes, ich sprawa.
@radekrad: ale to przesiadka prawie bezobjawowa, wysiadasz na Warszawa Śródmieście i wsiadasz na tej samej stacji w pociąg SKM który jeździ pewnie co ~20 min na zwykły bilet autobusowy
@Anakee: niby ich biznes, ich sprawa. Piszę tylko, że cena jest absurdalna. 250 zł za tydzień... to mniej więcej tyle, co utrzymanie mojego konia, za którego stajnie płacę 1000 zł, tak dla skali porównawczej. Tylko że koń dostaje siano, owies, jest codziennie wyprowadzany na pastwisko i jednak śpi pod dachem.
to mniej więcej tyle, co utrzymanie mojego konia, za którego stajnie płacę 1000 zł, tak dla skali porównawczej. Tylko że koń dostaje siano, owies, jest codziennie wyprowadzany na pastwisko i jednak śpi pod dachem.


@radekrad: to nie ma żadnego znaczenia.
@villager: dzięki za informację. JakDojadę nie pokazuje SKM, a rzeczywiście może być to przydatne. Zobaczę, bo może zamiast brać urlop we wtorek, to bym sobie popracował z warszawskiego biura mojej firmy, które jest w centrum. Też jest to jakaś opcja.
@Laszl0: jak się ma ciężka walizkę, oraz plecak, oraz torbę z łukiem i strzałami, to się unika przesiadek, czy korzystania z typowej, zatłoczonej komunikacji miejskiej.

@villager: rzeczywiście fajna opcja z S2. Przesiadka na Warszawie Zachodniej i dotarcie na lotnisko. Szkoda, że nie puszczają pociągów częściej, ale i tak źle nie jest. Przynajmniej za parking się nie płaci i o samochód się nie trzeba martwić.
@radekrad: przesiadka na Śródmieściu czyli stacje wcześniej, chyba że coś rozkopane i moja wiedza jest nieaktualna xD ale po rozjazdach jakie są na poziomie Zachodniej czyli stacje dalej, to już nie zagwarantuje że nie będziesz musiał kilometr między peronami #!$%@?ć...
@villager: nie musiałem #!$%@?ć, ale S2 odjeżdżał z innego peronu. Serio muszą to czytać przez megafon a nie można nikogo puścić po peronach, by uaktualnił rozkłady? Bo domysłem się, że z powodu remontu to codziennie jest ta zmiana więc mogliby wywiesić jakąś kartkę czy coś. Ja usłyszę komunikat, ale osoby obcojęzyczne mogą mieć problem.

A największą głupota, że strona z rozkładami nie podaje peronów. I że nie są drukowane na biletach,
@radekrad: normalnie sie wszystkie te pendolino zatrzymują na warszawie śródmieście, nie musi być centrum. to jest optymalny punkt na przesiadkę, a sam dworzec do obejścia w 2 minuty