Wpis z mikrobloga

@ut2derek: Ja to mam problem z takim projektami, bo jak dla mnie nic nowego nie wnoszą. Jeżeli chodzi jedynie o ładny i estetyczny UI to ok, ale część UX-owa została pominięta. Ot kolejna replika jakiegoś odtwarzacza. To samo jest z apkami do wysyłania wiadomości. Jeżeli jednak część UX-owa jest tu ważna, tylko ja nie mogę jej dostrzec (np przyciski służą do odpalania jakiejś nietypowej funkcji lub coś w tym stylu), to
@kajtom: Tak jak wspominalem, tu chodzi o graficzna zajawke i faktycznie nie skupialem sie na UX, bo projekt takiej apki trwal by 5x dluzej. Jestem na etacie gdzie glownie rozkminiamy UX a design jest wlasciwie zrobiony i wykorzystujemy stworzone juz komponenty. Mi jako osobie ktora kocha design tego brakuje wiec robie sobie szybkie projekty apek nie wymyslajac koła na nowo.
@ut2derek: Ok, to rozumiem. Brakowało tylko takiego wyjaśnienia na początku. W takim razie jest może jedna rzecz do której bym się przyczepił, chociaż musiałbym zobaczyć zmieniony efekt żeby ocenić czy tak bym zostawił - obwódka aktywnego buttona. WYgląda na 1px, a nigdzie indziej w designie nie widzę takiej grubości kreski i trochę za bardzo rzuca się to w oczy.
@kajtom: Rozumiem, ale to nie jest zasada ze są tylko np 1px linie i wszędzie tak musibyc. Konsekwencja jak najbardziej, błąd to kilka rodzai grubości. Tak w ogóle zobacz ze tu nie ma outline nigdzie poza tym elementem wiec nie ma do czego wyrównywać ;) dzięki za komentarz