Wpis z mikrobloga

@FunHouse6969 Sam niewiele wiem na ten temat. Z tego co kojarzę podczas tych pogrzebów kobiety są ubierane w bardziej "tradycyjne" stroje żeby nie powiedzieć "ludowe". Chusty, jakieś całuny. Co ciekawe mój ojciec kiedyś opowiadał mi że był na pogrzebie prawosławnym i szokiem dla niego było to że oni normalnie przez większość czasu mają otwartą trumnę co u nas jest rzadkością.
@Absydion: w Polsce wschodniej trumny są otwarte, bo dlaczego by miałby być zamknięte? Wyjaśnij mi co to zmienia dla ciebie. Wiadomo że jak jest po wypadku a ciało zmasakrowane, to zamknięta. Ale tak? Chłodnica wsadzona i nie ma problemu. Dziadek, babcia itd jak żywy, tylko nic nie pisze. Jest to z jednej strony takie jakieś dziwne. Leży i się nie odzywa. Odczuwa się to bardzo dziwnie. Ale daje też pewne pojęcie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
a Darię Duginę odpicowali że wyglądała jak żywa

@asiajasiabasia: tanatoplastyka. Szpachlujesz woskiem, robisz maskę, na to mejkap i klient jak nowy. Tutaj po prostu nie było możliwości, ale zazwyczaj robi się lekki makijaż żeby zamaskować wybroczyny, a jakieś płytkie wgniecenia wypełniasz woskiem. Dugina ewidentnie pakiet premium, co jest mocno #!$%@?ące, bo nawet na śmieciarkę nie zasłużyła za swoje wywody (°°