Wpis z mikrobloga

Mobilizacja częściowa, tylko ci co są w rezerwie. A to nie działa przypadkiem tak, że wszyscy co byli na ich komisji wojskowej są w rezerwie? xD
#ukraina
  • 11
  • Odpowiedz
@Bpnn: chodzi o tych co przeszli szkolenie wojskowe, czyli ściągnął emerytowanych wojskowych i byłych poborowych co teraz chleją po lepiankach XD młodych z Moskwy i Petersburga jeszcze nie ruszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@polzwed ponoć ci od 25 do 60 r.z. z kategorią A

Ja mam A, w wojsku nie byłem a mam w książeczce "zdolny do służby wojskowej" więc też mogą powołać w razie mobilizacji.
  • Odpowiedz
@Bpnn: w rezerwie są Ci którzy: służyli jako zawodowi albo przeszli zasadniczą służbę wojskowo albo przeszli szkolenie podstawowe i nie zostali w siłach zbrojnych. jak byłeś tylko na komisji wojskowej to nie jesteś w rezerwie, musiałbyś złożyć przysięgę wojskową
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ScapularNotch: Nie wiem jak u Rusków, ale u nas miałem komisję i tam bodajże po miesiącu trzeba było zgłosić się do WKU (zgłosiłem się po dobrym roku, bo chciaaaałoo mi się gonić na drugi koniec miasta) i w książeczce wojskowej mam jebitna pieczątkę "przeniesiono do rezerwy"
  • Odpowiedz