Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: jedyna metoda o której zdążyłem, na jakimś forum, przeczytać to taka że te klucze były używane przez np. firmy i nie wiem w jaki sposób, ale później ktoś je odsprzedaje. Rozumiem że jak to by ktoś kupił i będzie to działać to będzie to legalne ale istnieje szansa że ktoś nie do końca z tego klucza zrezygnował i w sumie nie wiem co wtedy.

Na screenie w innym sklepie jest
exild3 - @Kryspin013: jedyna metoda o której zdążyłem, na jakimś forum, przeczytać to...

źródło: comment_1663720400TueqcpkF1ewXynMYl1EmVj.jpg

Pobierz
Rozumiem że jak to by ktoś kupił i będzie to działać to będzie to legalne


@exild3: nope xD Klucz zadziała ale nie będzie to legalne albo raczej będzie tak samo legalne jakbyś pirata pobrał z neta xD

jedyna metoda o której zdążyłem, na jakimś forum, przeczytać to taka że te klucze były używane przez np. firmy


@exild3: Klucze kupowane przez skradzione karty kredytowe lub odzyskiwane z firmowych lub prywatnych komputerów
@exild3: ogólnie to jest szara strefa i o wiele większe znaczenie ma jeśli prowadziłbyś firmę i brał to jako oprogramowanie do pracy w firmie. W domu nikt cię nie będzie za to ścigał. Tylko jeśli to jest pirat to trochę bez sensu jak dla mnie za to płacić. Jeśli już to bym sobie sam wyciągnął klucz win10 albo win7/win8 (i zaktualizował do win10) z jakiegoś starego lapka i wklepał w nowym
@Kryspin013:

Jeśli już to bym sobie sam wyciągnął klucz win10 albo win7/win8 (i zaktualizował do win10) z jakiegoś starego lapka i wklepał w nowym PC xD

To nie jest głupie. Chociaż dalej nie brzmi to w pełni legalnie i dalej tego nie rozumiem bo taki Windows jest chyba w wersji OEM i przypisany do konkretnego lapka, więc jak on mógłby działać gdzie indziej.
@Kryspin013: wychodzi na to że żeby mieć najczystsze sumienie to i tak trzeba dać 600. Ale to z tym lapkiem podoba mi się, być może mam jakiegoś staruszka w piwnicy a skoro można zrobić update do 10 to w sumie dlaczego by nie skorzystać.
Dzięki za pomoc.