Wpis z mikrobloga

W ASO proponują mi coś takiego na kunę do nowego auta. Działa to coś? Chcą 450 zł - na allegro śmiga to po 318 zł.

Chodzi mi o "Odstraszacz MarderFix przeciwko kunom" - wydawać ma nieprzyjemne dla kuny dźwięki które są praktycznie niesłyszalne dla człowieka. Kuna wygryzła sąsiadce wygłuszenie maski. W poprzednim moim aucie też wchodziła, chciała wziąć się za wygłuszenie maski ale dała sobie spokój. Jednak co jakiś czas znajdowałem sierść. Pryskałem starym aucie jakimś sprayem z allegro - być może zapach jej przeszkadzał i po chwili zawijała wrotki. Reszta sąsiadów raczej nie przyznaje się żeby mięli problemy. Jeden sąsiad ma jakiś odstraszacz zamontowany bo ostro daje czadu - przynajmniej ja słyszę jak przechodzę że co jakiś czas wydaje jakiś dźwięk.

Jak się zabezpieczyć przed kuną?

#kuna #motoryzacja #samochody
szczurek_87 - W ASO proponują mi coś takiego na kunę do nowego auta. Działa to coś? C...

źródło: comment_16636811989lIo0xJCjkF29NN5wvmQ86.jpg

Pobierz
  • 11
@szczurek_87: Z tymi kunami, to prosta sprawa. Niedawno odpalam brykę, patrzę, a pod nogami mam kunę! Już chciałem otworzyć drzwi i z buta ją na zewnątrz, kiedy ta mówi, że dzień dobry, chciała się
przedstawić, bo zamieszkuje ten pojazd...
Trochę mnie zdziwiło, że kuna gada, ale se myślę, że grzeczna, kulturalna, to poczekam z tym
butem. No to jej mówię, że to tak nie bardzo se zamieszkiwać za darmochę, bo pojazd
@szczurek_87: Mam duzo aut, ktore stoja czesto dosc dlugo w miejsach gdzie zwierzakow roznych jest duzo.

poprostu nie pryskaj tym w okolicach miejsc gdzie zasysa powietrze. Wiazki, komputer, bezpieczniki i miedzy silnikiem a skrzynia. Starczy. I czuc nie bedzie jak nie przegniesz.

Stosowalem i wutha i bolla. Dzialaja imho bardzo dobrze.

Te elektroniczne podobno tez daja rade. Jak masz stale miejsce to warto za ulamek w cos takiego zainwestowac

https://www.zielonalapka.com/pl/p/mocny-potrojny-odstraszacz-na-kuny%2C-dzika-zwierzyne-najwiekszy%2C-najmocniejszy%2C-wodoszczelny/197

Moi
@bigger: W sumie dobry pomysł. Pytanie czy „uprzejmi sąsiedzi” nie ukradną tego lub wyrzucą. Ludzie bywają dziwni :/

Ale masz racje chyba. Ogarnę tym zapachem + ten zewnętrzny odstraszacz.
Średnio działa. Ja dla spokoju ducha mam. Dzięki temu ostatnio nie pogryzła mi kabli tylko zrobiła sobie legowisko na silniku - zarypany igliwiem, nasionami i uwaga chlebem xd potem dodatkowo zlalem obficie czymś w sprayu.
@szczurek_87: podobno część przewodów jest celowo wykonana z materiałów przyciągających kuny, tak aby interes się kręcił. Informację mam od znajomego pracującego w autoryzowanym serwisie, dziennie jest podobno wiele wymian przewodów, najczęsciej są to te same rodzaje.