Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja je*ie, już mi się w głowie lasuje od tych decyzji związanych z #budowadomu i #ogrzewanie

Jakieś 6 miesięcy temu miałem spora zagwostkę na temat gazu. Papiery w gazowni były, planowane przyłączenie a ja się zastanawiałem, czy dać więcej hajsu na start na pompę ciepła i być 'oszczędny i eko'.
Z miesiąc czytałem, gadałem, pytałem i podjąłem decyzję - idę w nowoczesność więc robimy pompę! Umowa z PSG zerwana, komin z projektu wykreślony, same oszczędności. Byłem zadowolony z ostatecznej decyzji.

Ale to, co się teraz wyprawia w Polskiej #gospodarka przyprawia mnie o palpitacje i dosłownie spać nie mogę.

Czy podjąłem dobrą decyzję? Złą? Czy powinienem jednak pójść w tradycyjny gaz? A może dobudować komin 'jakby co'?

Ekipa ściany już stawia, w przyszłym roku mam się wprowadzać a nie wiem jeszcze czym grzać. No ja pie**le.... Pomóżcie!

#budujzwykopem #remontujzwykopem #pytanie #kiciochpyta #ekonomia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632966e69a4a773345e620b2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 39
@Bad_Wolf: dobra, to kiedy wchodzisz na robotę? I ile w końcu mam ci zapłacić? Bo najpierw było 33k, a tu widzę 22540,98zł.
Niech strace- place 25k żywą gotówką. Tylko ile dajesz gwarancji i kiedy wchodzisz na robotę? No i jednak chce wymiennik pionowy, bo zapłaciłem za działkę tyle, że ciebie by nie było stać na nią i nie chce jej teraz całej przekopywać. Szkoda mi marnować teren.
Na kiedy się umawiamy?
@inko-gnito: Jakkolwiek nie wyznaję "prawdopośrodkizmu" to rzeczywiste koszty tutaj akurat leżą gdzieś po środku. Takie, gdzie robi ci to wszystko firma i daje gwarancję na 5 lat, a nie sam naginasz ze szwagrem, ale też nie bierzesz pierwszej lepszej oferty którą ci ktoś rzucił na odpierdziel "a nóż się znajdzie jelen co tyle zapłaci".
@asiajasiabasia: w moich stronach obecnie gruntowa pompa ciepła z pionowym wymiennikiem kosztuje około 65-70k złotych. Takie są ceny za CALOSC bez dotacji, bez machania szpadlem ze szwagrem i szukania hydraulika który by to wszystko podłączył.
@inko-gnito: gdzie ci się znowu uroiło, że zajmuję się instalacją pomp?
Ty już nawet czytać nie potrafisz. Podałem cenę jaką JA ZAPŁACIŁEM a nie za ile robię usługi.

Ty masz wszystko w głowie po kolei? Czy może aż tak dupsko piecze, że na mózg pada i nie jesteś w stanie zrozumieć prostego tekstu pisanego?

Bo najpierw było 33k, a tu widzę 22540,98zł.


i co nie pasuje? Podstawówkę skończyłeś, umiesz dodawać, umiesz
Jakkolwiek nie wyznaję "prawdopośrodkizmu" to rzeczywiste koszty tutaj akurat leżą gdzieś po środku. Takie, gdzie robi ci to wszystko firma i daje gwarancję na 5 lat, a nie sam naginasz ze szwagrem,


@asiajasiabasia: ale ja nie doktoryzowałem się z instalacji pomp. Piecyk gazowy też bierzesz firmę która tylko je robi czy montuje Ci go hydraulik?
Pompa gruntowa to taki piecyk. Wejście, wyjście wody i elektryka tam nic więcej nie ma. To
ale to trzeba mieć działkę sporą


@asasello: ale rozmawiamy o cenie wymiennika czy o cenie działki?
Daje się za 10k zrobić wymiennik czy nie?
Ty zainwestowałeś w dziurę w ziemi, ja w powierzchnię działki¯\_(ツ)_/¯

Ja robiłem pionowe 4x90m


@asasello: papiery masz na odwiert?
ale jakie papiery, przyjechał gość, kopał 4 dni, zrobił próbę, zamontował rozdzielacz i FV.


@asasello: to się nie chwal tym. Każdy odwiert poniżej 30m wymaga papierów, które powinieneś posiadać. bez zezwoleń można wiercić do 30m

Ustawa ” Prawo geologiczne i górnicze „


Prawo to wymaga aby wszelkie prace związane z wykonywaniem prac geologicznych pod powierzchnią terenu były wykonywane na podstawie zatwierdzonego projektu robót geologicznych. Wyjątkiem są odwierty do 30 m, których
CzarodziejskiOgrodnik: kominek z plaszczem wodnym i automatyka do pelletu. (Chodzi na drewno i pellet). Do tego bufor ciepla 2000l, podlogowka.
Formalnie ogrzewanie pradem bufora, w praktyce jak masz czas to palisz galeziowka, jak nie to pellet sie sam sypie.

Jak swieci albo wieje to grzejesz bufor wlasnym pradem.

Pompa ciepla to inaczej pompa serwisowa XD $$$
---

Zaakceptował: sokytsinolop