Wpis z mikrobloga

Mireczki, co myślicie o tym, żeby zorganizować jakiś skoordynowany, ogólnopolski strajk/protest klientów sieci #biedronka. Osobiście mam już dość tego syfu, porozstawianych palet, kolejek i burdelu na pułkach. O zastawianiu wyjść ewakuacyjnych nawet nie wspominam, choć osobiście mam nadzieję, że nigdy nie będzie mi dane z niego kiedykolwiek skorzystać. Myślę, że takich ludzi jak ja, ostro wkurzonych na czystość i politykę jakości (a właściwie jej braku) tego sklepu jest w Polsce mnóstwo, chociaż jak się nie raz przekonałem na wykopie fanów tej marki również nie brakuje. Widać losowe promocje na losowe produkty w losowych dniach tygodnia na ilości sztuk, których i tak nie zjesz i nie potrzebujesz oraz różne krzywe promocje na pluszowe zabawki skutecznie trzymają tą sieć na powierzchni.I ktoś powie - nie podoba się idź do Lida, jedź do Auchan ale problem jest taki, że ten owad się rozpanoszył w każdym możliwym miejscu często będąc nawet jedynym dyskontem w mniejszych miastach. Każdy ma pod domem Biedronkę (kiedyś miałem nawet dwie w odległości 100m) a inne sklepy są często kilometry dalej. Więc jak już buduje się to w każdym możliwym miejscu, to myślę że jako klient mam prawo żądać utrzymania jakiegoś poziomu obsługi i czystość.

Co byście powiedzieli, żeby się skrzyknąć i któregoś dnia o danej godzinie (najlepiej w godzinach szczytu) w całej Polsce zwyczajnie przyblokowac ten sklep. Jak? Akurat przy ich jakości to pomysłów jest co niemiara.
- Zastawianie przejścia. Stajesz w ciasnej alejce zastawionej paletami i udajesz że coś oglądasz. Ludzie chcą przejść i musisz im ustępować co chwilę wracając do oglądania. Nie masz czasu i miejsca żeby komfortowo np. przeczytać sobie skład lub przeszukać dokładniej półki. Też tak mięliście w tym sklepie? Wkurza Was to? Można wydrukować ulotki informujące o proteście, stanąć w tych ciasnych alejkach i nie przepuszczać ludzi udając, że coś oglądamy i nie możemy się zdecydować. A ludziom próbującym przejść wręczać ulotki informujące o proteście i mówiące, że wina jest po stronie sklepu, który zastawia większość przejścia paletami.
- Kolejki. Ile razy zrezygnowaliście z zakupów czegoś małego przez kolejkę na pół sklepu? Dziwnym trafem największe kolejki zawsze są w #biedronka. Co można zrobić? Zgadujemy się na zorganizowaną akcję stania w kolejce. Może być przy okazji zakupów ale głównie chodzi o to żeby w ramach protestu poświęcić swój czas na wydłużenie tych kolejek do niebotycznych rozmiarów. Jak powiedzmy do jednego sklepu przyjdzie 20 osób tylko po to by stanąć w kolejce, to prawdopodobnie 20% klientów zrezygnuje tylko widząc sam sznureczek ludzi a pozostali klienci poważnie się zastanowią czy chcą tam przychodzić ponownie.
- Czystość. Idzie jesień a wraz z nią ulewne deszcze. Kto powiedział, że nie można wejść do sklepu w butach pełnych świeżego, mokrego błota? Wiem, chamskie. Ale zapraszanie ludzi do sklepu który wygląda jak chlew też jest chamskie. A jakby tak 20 osób weszło do tego sklepu w takich butach jednocześnie? I tak codziennie do skutku, którym będzie podział odpowiedzialności przez sklep na pracowników dedykowanych utrzymaniu czystości i porządku na półkach oraz na kasjerów odpowiedzialnych za kasowanie produktów, a nie bieganie od palet, do mopa, aż w końcu na kasę jak się zrobi kolejka.

I jak protest nie poskutkuje można powtarzać. Co miesiąc, co tydzień. Do skutku. Może uczestnicy stracą nieco czasu ale sklep zacznie realnie tracić zirytowanych protestami klientów oraz pieniądze i w końcu będzie musiał pójść po rozum do głowy. Otworzyć więcej kas, usunąć palety, zadbać o porządek.

Co myślicie o takim planie? Można też podrukować ulotki informacyjne żeby ludzie nie obwiniali protestujących ale właśnie sklep i jeśli by im sytuacja nie odpowiadała mogli się przyłączać. Czy społeczność wykop.pl ponownie da radę realnie zmienić coś na lepsze w tym kraju?

#zalesie #protest #wykop #lidl #polska
amstaf01 - Mireczki, co myślicie o tym, żeby zorganizować jakiś skoordynowany, ogólno...

źródło: comment_1663581624WsXEXlw8gT18TY6gi3ayPE.jpg

Pobierz
  • 32
syfu, porozstawianych palet, kolejek i burdelu na pułkach


@amstaf01: jeżeli jest to cena jaką mam płacić za niższe ceny niż w innych sklepach to dla mnie nie problem

dla czyścioszków polecam lidla
@dominowiak: @kinasato: @CzarnyOwiec: Czytaliście całosć? Przeciez napisałem, że gdybym miał coś pod nosem innego to moja noga by tam nie postała. Ale jakoś szkoda mi dymać pół miasta do innego dyskontu, po kilka produktów. Mimo wszystko nawet jak kupuje kilka produktów to nadal stykam się z patologią tego owada.
że gdybym miał coś pod nosem innego to moja noga by tam nie postała. Ale jakoś szkoda mi dymać pół miasta do innego dyskontu


@amstaf01: ale to jest tylko i wyłącznie kwestia twojej decyzji i ewentualnego dyskomfortu z nią związanego. Nie masz obowiązku robienia zakupów w Biedronce, to ich tam po prostu nie rób, jeśli nie chcesz.
Masz też do dyspozycji narzędzie, jakim jest zgłaszanie swojego klienckiego niezadowolenia do kierownictwa sklepu/firmy.
ale to jest tylko i wyłącznie kwestia twojej decyzji i ewentualnego dyskomfortu z nią związanego. Nie masz obowiązku robienia zakupów w Biedronce, to ich tam po prostu nie rób, jeśli nie chcesz.


@dominowiak: TAK. Ale nie tylko mojej. Ludzi #!$%@? na jakość obsługi tego sklepu jest większa niż tylko ja. No nie mam obowiązku. Tak samo jak Ty nie masz obowiązku komentowania na wykopie jak Ci się coś nie podoba, a