Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj u znajomych w #piekaryslaskie
Przedpokój zrobiony na klatce schodowej to ponoć u Pani prawnik codzienność, do tego jeszcze worki ze śmieciami żeby było bardziej kolorowo dla reszty sąsiadów :)
Ponoć nie ma czasu bo bąbelkiem się zajmuje xd no i z boku jeszcze wózek stoi
A, mieszkanie na parterze tak więc każdy mieszkaniec, gość może sobie podziwiać kolorowe śmieci młodej pary.

Tylko ja uważam że to buractwo i powinno się to tępić?

#patologiazmiasta #patologia #p0lka #madki #smiecizglowy #patologiazewsi #piekaryslaskie
Pobierz zielonkaPoPelnymCykluZycia - Byłem wczoraj u znajomych w #piekaryslaskie 
Przedpokój...
źródło: comment_1663575186yFdhRWOhNk2cerUGh4DgJ0.jpg
  • 40
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: U mnie było to samo, koleś na klatce sobie postawił szafkę na buty, buty i worki ze śmieciami.

Sto razy prosiłem żeby to posprzątał bo naprawdę ciężko to minąć jak się rower znosi z 5 piętra.
Może pójdziemy że w sezonie letnim pan to posprząta a w zimowym będzie pan sobie tak trzymał.

Miał to w dupie.
Za każdym razem jak schodziłem z rowerem na dół to specjalnie zaczepiałem o
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: śmieci to przesada, z butami trochę też, ale to zależy. Kuzynką ma taki #!$%@? układ w mieszkaniu, że jak wchodzi do domu to prosto w przejście między pokojami a kuchnią. Wejdzie w brudnych butach to trzeba od razu sprzątać albo brud roznosi się po całym mieszkaniu. Mieszkają na ostatnim piętrze i zostawiają buty równo ułożone. Sąsiadom to nie przeszkadzam, śmieci nie zostawiają. Sam trzymam rower na klatce na parterze, pytałem
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: miałem takiego sąsiad który zostawiał śmieci przed mieszkaniem.
Uczył się powoli - najpierw wyrzucałem mu papierki/pety z iqosa pod drzwiami - nie zrobiło wrażeni.

Punkt krytyczny osiągnąłem jak zostawił worek ze śmieciami które miały jakieś bio/żarcie i #!$%@?ło.
Wróciłem na swoje piętro, zabrałem swoje śmieci 60l kubeł i wysypałem mu wszystko pod drzwiami - juz nie odwalał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
Kuzynką ma taki #!$%@? układ w mieszkaniu, że jak wchodzi do domu to prosto w przejście między pokojami a kuchnią. Wejdzie w brudnych butach to trzeba od razu sprzątać albo brud roznosi się po całym mieszkaniu. Mieszkają na ostatnim piętrze i zostawiają buty równo ułożone. Sąsiadom to nie przeszkadzam, śmieci nie zostawiają. Sam trzymam rower na klatce na parterze, pytałem sąsiadów czy komuś nie przeszkadza i nikomu nie zawadza (sporo miejsca na
U mnie było to samo, koleś na klatce sobie postawił szafkę na buty, buty i worki ze śmieciami.


@kodecss: Śmieci, o ile to nie jest coś nieśmierdzącego typu plastik, kartony to jeszcze toleruję.
Co do szafki na buty to zależy. Mieszkam w bloku, który ma ogromną ilość miejsca na klatki i ludzie podczas remontu mieli szafy powystawiane, niektórzy po trzy rowery stawiają, a i tak nigdy nie widziałem, że na którymkolwiek
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: spółdzielnia/wspólnota powinna zostawić kartkę na wejściu "rzeczy pozostawione w częściach wspólnych (korytarze, klatka schodowa) stanowią zagrożenie pożarowe i pozostawione będą usuwane przez firmę sprzątającą. Prosimy mieszkańców o pilne uprzątnięcie.

I wtedy po dwóch dniach na pełnym legalu wywalasz im śmieci do śmietnika :)
@zielonkaPoPelnymCykluZycia: zgłaszasz administracji obiektu i muszą zareagować i skontaktować się z uciążliwym sąsiadem.
Jeśli nie będzie odzewu i widocznej poprawy wtedy zleca się kontrolę przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej, która jest uprawniona do nakładania kar za naruszenie przepisów p.poż. (możliwość pożaru) oraz wpływają na bezpieczeństwo poruszania się.

(Dz.U.2010.109.719) Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów