Wpis z mikrobloga

Powoli wybieram agd do domu. Macie jakieś doświadczenie (typu 'ta funkcja zbędna, a tego mi brakuje'), rady, tipy, co wybierać czego unikać? Wymagań/udziwnień nie mam praktycznie żadnych, a zależy mi na sprzęcie który nie popsuje się za 2 lata jak obecna pralka, albo piekarnik gdzie wymiana displaya to 1400zł :)

1) indukcja do 7,4kw
2) piekarnik do zabudowy
3) okap (raczej kominowy)
4) zmywarka do zabudowy
5) pralka
W ludzkich cenach, fajnie czasem na wielorabat coś skomponować

#pytaniedoeksperta #elektronika #agd #dom #kuchnia #pepper
  • 16
@sgsa: jak kupujesz indukcje, to wez taka z opcja "multi zone", nie wiem po polski jak to sie nazywa, ale wlaczasz 2 pola grzewcze jako 1 i mozesz na przyklad sobie wieksza patelnie/ruszt polozyc.
@Futerix: o widzisz, a np. żona zwróciła uwagę że piekarnik obowiązkowo musi mieć opcję grzania na sam dół, bo jej często coś nie dopieka i w obecnym sobie radzi. Ale szukam szukam i szukam i ciężko z tym xD
@sgsa: Pralka: ważne aby była z silnikiem bezszczotkowym, po pierwsze mniej awaryjne, po drugie cichsze. Dobrze wziąć pod uwagę możliwość łatwej wymiany łożyska.

Jeszcze - mi jako osobie raczej wysokiej bardzo pasuje pralka ładowana od góry. Ma to dodatkową zaletę - można łatwo w trakcie prania coś dorzucić lub wyjąć bez spuszczania wody.
@sgsa: Indukcja jak indukcja. Nie włączyłem chyba ani razu połączonych pól.
Piekarnik normalny z jednymi drzwiami ma opcje sam dół i temp 300stC max przydaje się do robienia pizzy. Electrolux
Okap zeby nie kosztował 250zł bo to gówno. Najlepiej schowany pod szafkę niewidoczny nie jakiś wysówany i zeby miał oświetlenie led. Zmywarka fajna z opcja AirDry tez electrolux. Samo się wysuszy. Pralka może z tymi dodatkowymi drzwiami. Nie raz moja różowa
@sgsa: Indukcja (na 3 fazy) z poziomami oddzielnie klikanymi a nie w pasku ze przeciągasz palcem do ustalonej mocy - nigdy się nie trafia tam gdzie chcesz. Piekarnik u mnie bosch, tak samo lodówka, indukcja, zmywarka bosch albo siemens. Co do zmywarek to poza wielkością to cena zmienia tylko #!$%@? typu pozostały czas wyświetlany na podłodze
@sgsa: Jako że jestem na podobnym etapie to powiem Ci co ustaliłem:
Płyta:
- pierwsza ze wszystkich się rozwali, a naprawa będzie nieopłacalna szczególnie jeżeli to Twoja pierwsza płyta
- zasilanie z 2 faz
- łączenie pól wszyscy polecają, 90% osób nie korzysta bo nie ma takich naczyń itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- oddzielne sterowanie dla każdego palnika
Okap:
- aby był wydajny (dobrany od pomieszczenia