Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drodzy aplikanci, ile zajęło wam nauczenie się na egzaminy wstępne? Co rusz straszą nas, że egzaminy na aplikację są horrendalnie ciężkie i najlepiej zacząć uczyć się już od II roku studiów. Uważam, że to trochę przesada, bo może faktycznie, wbijanie ustaw na blachę nie należy do najłatwiejszych rzeczy na świecie, ale jednak jest to wykonalne w czasie krótszym niż 4 lata. Niemniej jednak, stres jest i towarzyszy za każdym razem, gdy przypominam sobie, że już 3 rok studiów, a ja wciąż w dupie ze znajomością KC na pamięć. #studbaza #studia #studentprawa #prawo #prawnicy #adwokat #studiujeprawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6325b441041b5d4b0ba02315
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: masz na myśli które egzaminy wstępne? Bo między egzaminami na aplikacje korporacyjne (adwokacką i radcowską) a egzaminem konkursowym do KSSIP jest gigantyczna przepaść.

Po tagu przypuszczam, że celujesz w adwokacką - gdybym chciał od II roku uczyć się do wstępnego, ciągnąc jednocześnie normalne studia, to już dawno nieodwracalnie utraciłbym poczytalność xD Sam na wstępny zacząłem uczyć się na 2,5-2 miesiąca przed jego datą, już po spokojnym zdaniu ostatniego egzaminu na
2 miechy i nie miałem wówczas żadnej wiedzy z praktyki,


@Matti92: a pod kreską i tak może być totolotek, bo nie wiesz, czy nie trafiłeś na śmieszka, który #!$%@? pytań z ubiezpieczeń społecznych czy kp i "jak matka przy jednym porodzie urodziła 4 dzieci, to urlop macierzyński trwa:" i Twoja odpowiedź będzie na zasadzie "a #!$%@?, dam B".
Moim zdaniem kluczowe jest zrozumienie tego egzaminu, selekcja materiału i #!$%@? testów na arslege. Ja zacząłem się uczyć jakieś 1,5 miesiaca przed i wziąłem 2 tygodnie wolnego na ostre przygotowania z czego ostatni tydzien uczyłem się z 16h dziennie. Nie ma sensu zbyt wcześnie zaczynać z nauką bo i tak zapomnisz.