Wpis z mikrobloga

Dziś pierwszy raz wrzucilem #perfumy MAB Encelade. Jestem pewien że kiedyś miałem coś baaaardzo podobnego - na mój mało wyrobiony nos - coś identycznego. Nie miałem wcześniej styczności z Encelade na 100 procent. Wiecie co to może być? Nic z tego co na fragrze sugerowane jest.
  • 16
@Borelioza666: A może kojarzy Ci się z innymi perfumami stworzonymi przez Quentina Bischa? Ja czuję wspólne nuty w różnych jego tworach, które rzadko wyczuwałem gdzieś indziej
Tak jak oglądając film Tarantino, a nie wiedząc o tym można się zorientować w trakcie przez charakterystyczny styl tak w perfumach Bischa można czasem wyłapać charakterystyczne patenty/molekuły zapachowe
@Borelioza666: w moim odczuciu iso e super daje akord drzewny świdrujący w nosie, powiedziałbym jakby doprawiony pieprzem. W Encelade ten akord drzewny czułem jako kremowy schowany tylko jako tło. Dla mnie Encelade otwiera się kwaśnym rabarbarem, po chwili dochodzą słodkie owoce i pózniej czuć wilgotną glebę i przydymioną skórę zamszową - identycznie jak wspomniane Nudiflorum.
@Borelioza666: Polecam sprawdzić też Kenzo Homme EDP, muszę je sobie zarzucić kiedyś razem, ale mam wrażenie że Kenzo EDP ma pierwiastek Encelade w lajtowej, dużo łatwiej noszalnej formie.

A co do składników myślę, że to nie ISO e super, bo ono jest bardzo powszechnie stosowane w przeróżnych perfumach i jest produkowane przez IFF, a Quentin Bisch pracuje dla Givaudan i podejrzewam, że to jakieś ich molekuły, być może niektóre nawet obecnie
Dodam w wątku tutaj od razu że te perfumy nie są żadnym dziwactwem są bardzo noszalne, tak jak bardzo lubię np. Narciso Rodriguez bleu noir to tutaj jest podobny vibe jak dla mnie.