Wpis z mikrobloga

Czy by w Krakowie wyrobić abonament mieszkańca typu K do parkowania w strefie samochód musi być zarejestrowany na Krakowski adres?

Z jednej strony na stronie zdmk czytam, ze

"dowód rejestracyjny pojazdu z wpisem poświadczającym posiadanie pojazdu samochodowego z tytułu własności, współwłasności (w przypadku posiadania pojazdu z tytułu własności/współwłasności z widniejącym adresem zamieszkania właściciela/współwłaściciela (wnioskodawcy) zgodnym z adresem zameldowania w sektorze na który wnioskodawca ubiega się o abonament)"

Z drugiej strony non stop mijam samochody zaparkowane w strefie, z abonament na szybie, a blachy maja spoza Krakowa?

#krakow
  • 7
  • Odpowiedz
@prodigi: nie wiem jak jest z abonamentem, ale blachami innych aut bym się nie sugerował. Wiesz, że kupując auto nie musisz zmieniać blach?
  • Odpowiedz
@liga: Tu moze lezec szkopul, nigdy samochodu w PL nie rejestrowałem i dopiero na dniach zamierzam więc nie wiem dokładnie jak to funkcjonuje.
  • Odpowiedz
@prodigi: Jest różnica między abonamentem mieszkańca za dychę na miesiąc i zwykłym abonamentem za kilka stówek. Ten drugi może kupić sobie każdy, na dowolne blachy.
  • Odpowiedz
@prodigi odpowiadając w skrócie na twoje wątpliwości:
1. Aby kupić abonament mieszkańca musisz mieć pojazd zarejestrowany na adres w danej strefie w Krakowie.
2. Od jakiegoś czasu nie musisz zmieniać blach żeby wykonać powyższe.
  • Odpowiedz