Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Kroledyp: prowadziłem takiego raz i powiem że mógłbym jeździć takim codziennie.
Warto wspomnieć o merivie OPC. 1.6 turbo w minivanie to też nie w kij dmuchał
  • Odpowiedz
@lukiboss
@Kroledyp
Nie chce marudzić, miałem kiedyś astrę H OPC, jak już uporałem się z braniem oleju to dotarło do mnie jak to auto tragicznie się prowadzi. Trakcji zero, 240 koni a auto jak tylko poranna rosa zwilzyla asfalt było objeżdżane przez dwu litrowe diesle 4x4. Zainwestowałem nawet w opony toyo i dalej to samo. Po niej nigdy więcej przedniego napędu nie kupilem
  • Odpowiedz
@Kroledyp: parkował u mnie na osiedlu taki, dokładnie ten kolor. Zawsze jak przechodziłem obok to myślałem „super zrobiony!” aż któregoś dnia trochę więcej poczytałem i byłem zaskoczony. Dzisiaj producentów nie stać na takie odważne auto.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: ale patrzcie jakich czasów dozylismy - kiedyś 240km to był już samochód w kategorii "sportowy" a dziś kupujesz sobie jakiegoś sedana/suva czy inne kombi w okolicach 200km i stwierdzasz że jest OK do codziennej jazdy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Po niej nigdy więcej przedniego napędu nie kupilem


@SwedishRapistElephant: Błąd, trzeba było nie kupować Opla. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież w każdym teście, filmikach Top Gear itd ople były tragicznie podsterowne.

200km i stwierdzasz że jest OK do codziennej jazdy( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sebastix: Auta też trochę przytyły. 184 konne bmw g20 320i jest raczej wolne. Dzisiaj w segmencie C 150 koni
  • Odpowiedz
@SwedishRapistElephant: No ok, ja tylko zwracam uwagę, żebyś nie zniechęcał się do FWD bo jak masz szpere w nowoczesnych hot hatchach to trakcja jest znacząco lepsza, nawet na śliskim. Dość powiedzieć że hyundai i30N dct robi setkę w 5.4 sekundy, a ma 300 koni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod ha tfu, teraz jeżdżę 4x4 z l.c robi 5.5 do setki, wsadziłem twardsze sprężyny, w zakręty wchodzi tak że śmiało mogę stwierdzić że to najlepiej prowadzące się auto jakie miałem. Warunki drogowe też nie powodują że tracę trakcję, po prostu napęd przód jest dla mnie nieakceptowalny, akurat mam auto na serwisie, dostałem passata B8 150 koni, pomijajac śmieszna moc to te piszczenie kół przy mocniejszym depnieciu gazu powoduje że czuje się
  • Odpowiedz
@SwedishRapistElephant: Czyli teraz robisz gorszy czas niż auto z FWD, a zakrętach wyjeżdżasz przodem( ͡° ͜ʖ ͡°)

dostałem passata B8 150 koni, pomijajac śmieszna moc to te piszczenie kół przy mocniejszym depnieciu gazu powoduje że czuje się zażenowany xD


Passat nie ma szpery. FWD bez szpery to gówno. FWD ze szperą to bardzo kompetentny naped w pewnym zakresie mocy i masy samochodu.

BTW Wiesz że w rajdach
  • Odpowiedz