Wpis z mikrobloga

Prawie rok temu złożyłem papiery do SW lekarze i inne gówna zajęły kilka tyg w styczniu miałem komisję odrzucili mnie ze względu na tatuaże, odwołałem się 5 miesięcy czekałem na komisję odwoławcza po komisji dwa miesiące czekałem na list z wynikiem, dziś dostałem list "zdolny do sluzby" jak dobrze pójdzie jeszcze w tym roku zmienię pracę oby na lepsze wiem że lekko nie bd ale w sw powinienem trochę lepiej zarabiać, trzymajcie kciuki #sluzbawiezienna #gownowpis
  • 25
@Bakardi: będąc w czynnej służbie (policja, SW, wojsko, itp...) jak masz przydzieloną broń służbową to jesteś zwolniony z egzaminu na policji jak starasz się o pozwolenie kolekcjonerskie, z badań też. Płacisz tylko za wniosek i musisz być w stowarzyszeniu kolekcjonerskim (10zł/rok). Możesz wtedy kupić swoją broń. Jak już się zwolnisz ze służby to pozwolenie zachowujesz. Normalnie cywil minimum 1800 za podobny pakiet płaci.

https://braterstwo.eu/dla-zolnierzy - tu masz wszystko opisane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: #!$%@? okres w służbie aktualnie, więcej się zwalnia niż przychodzi. Też myślę o przeniesieniu, ale powiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bakardi: realnie na start dostaniesz na rękę 3800/3900 + jakiś procent z cywila jeżeli pracowałeś wcześniej. Po roku za starszego szeregowego dostajesz 17 zł do pensji +5% do pensji po dwóch latach. Wiadomo ratuje tutaj 13, mundurowki itp
@Gr888: siema za niecały miesiąc zaczynam pracę w ZK możesz mi powiedzieć na jakie dodatki można liczyć ? Znajoma pracuje w wojsku i dostaje np takie coś jak wakacyjne na każdego członka rodziny i jeszcze jakiś dodatek mieszkaniowy czy coś w tym stylu w ZK też są takie rzeczy? wiem tylko że jest 13 -stka jakbyś mógł pokrótce napisać to byłbym wdzięczny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: przez 2 lata jesteś w służbie przygotowywaczej. W ciągu tych dwóch lat przysługuje ci raz w roku zwrot za przejazdy na wczasy około 120zł + dodatek na wczasy około 350 za każdego członka rodziny (żona, dzieci i ty) po dwóch latach na stałej dostajesz dodatek za brak mieszkania około 200 na miesiąc jeśli nie masz nic na własność a jeżeli masz to raz w roku "na malowanie" ale nie pamiętam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bakardi: a i jeszcze jeżeli do pracy dojeżdżasz to przysługuje ci "ryczałt za przejazdy" ale to są takie grosze ze to aż wstyd maxymalnie dostaniesz chyba z 70zl