Wpis z mikrobloga

Mamy tu na pokładzie serwisanta jakiegoś #rower ? Problem z małym blatem a mi brakuje już pomysłów, tzn. finalnie zamówiłem nowy blat ale może to coś innego? Ten stary nie wygląda na zajechany.
Hałasuje przednia zębatka mała 34T, na dużej ok. Nie ociera o prowadnice przerzutki, sprawdziłem na łańcuchu kmc i shimano, to samo Łańcuch KMC X11 EL 11 rz. Brzmi jakby łańcuch uderzał bokiem w dolna część większego blatu. Na całej kasecie to samo. Ultegra 6800 2x11

https://youtu.be/BizKGNPcbBk
mat_pl - Mamy tu na pokładzie serwisanta jakiegoś #rower ? Problem z małym blatem a m...

źródło: comment_1663245750RDJhoG2tUwxYebSTh262cR.jpg

Pobierz
  • 21
@Mortal84: no i wydaje mi się że tak jest tzn. do środka czyli w stronę ramy - napisy patrzą w stronę ramy chyba że chodzi Ci o środek pomiędzy dużym a małym blatem :)
@brick_in_the_wall: blat też dobrze przykręcony napisami do ramy, nie da rady go inaczej przykręcić bo ma wtedy luzy i nie siada prawidłowo na dużym blacie, druga sprawa że otwory na śruby kominkowe z jednej strony mają wyżłobienie na kołnierz śruby i znajduje się ono od strony napisów i wtedy śruba chowa się idealnie, jest dobrze
@Mortal84: tak mniej więcej gdy ramię korby jest już na godzinie 6 i dalej
@brick_in_the_wall: chodzi Ci o ten wystający pin z blatu? No to jest raczej na tarczy dużej której nie ruszałem a od wewnętrznej strony dużego blatu są te wypustki które ułatwiają zmianę więc blat duży jest przykręcony ok
@brick_in_the_wall: rozumiem że ten pin wystający powinien znaleźć się pod ramieniem, pytanie czy coś to zmieni w działaniu dolnego blatu? tak już to miałem skręcone na rowerze a w samych blatach dużych do kupienia nie występuje ten pin