Wpis z mikrobloga

@rzep: wisi mi jaki jest oryginał i ma kolor skóry, nowego władcę pierścieni też oglądam i wątek z czarnym jak do tej pory najciekawszy, ale przeszkadza mi że Arielka nie ma czerwonych włosów, całe dzieciństwo mi pokazywali że ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: jakie wartości są wpajane dzieciom? że ludzie ot tak zmieniają kolor skóry? Arielka od lat wyglądała jak wyglądała, zmianę koloru włosów są się przecież wytłumaczyć, ale skóry? A to nie jest przypadkiem rasistowskie że wycięto ją bo była biała? xD
@rzep: Oryginał został złagodzony, żeby w ogóle mogła powstać z tego bajka dla dzieci. A co do koloru skory aktorki, to mi szczerze mówiąc w ogóle nie przeszkadzał niczyj kolor skory we wszelakich produkcjach, dopóki nie dowiedziałem się, ze jest w ogóle taka narracja wśród czarnoskórych i nie tylko ze: biali nie maja swojej kultury i tylko kradną cudza, oryginalnie biała postać jako czarna jest ok ale na odwrót rasizm i
jakie wartości są wpajane dzieciom? że ludzie ot tak zmieniają kolor skóry? Arielka od lat wyglądała jak wyglądała, zmianę koloru włosów są się przecież wytłumaczyć, ale skóry? A to nie jest przypadkiem rasistowskie że wycięto ją bo była biała? xD


@kaitek666: Mój Boże, masz rację! Jak mogłem o tym nie pomyśleć, że dzieci nie dadzą rady zrozumieć, że w filmie animowanym sprzed 30 lat baśniowa syrenka ma inny kolor skóry niż
Oryginał został złagodzony, żeby w ogóle mogła powstać z tego bajka dla dzieci. A co do koloru skory aktorki, to mi szczerze mówiąc w ogóle nie przeszkadzał niczyj kolor skory we wszelakich produkcjach, dopóki nie dowiedziałem się, ze jest w ogóle taka narracja wśród czarnoskórych i nie tylko ze: biali nie maja swojej kultury i tylko kradną cudza, oryginalnie biała postać jako czarna jest ok ale na odwrót rasizm i inne głupoty.