Wpis z mikrobloga

W sumie jestem na takim etapie życia, że powinienem wiedzieć czego chcę ale wciąż nie wiem i trochę szukam porady, aby ruszyć ze swoim życiem do przodu i ogarnąć się. Pracuję w szeroko pojętym automotive engineering (jako Project Engineer), z pewnym doświadczeniem testowania silników elektrycznych, projektowania prostych PCB, jakąś tam analizą danych (np. przez testowanie baterii z użyciem EIS i Pythona później), projektowaniem w CAD (shafts, couplers, adaptors etc.), pomagałem też pisać raport dotyczący zwiększenia efektywności przemysłowej budowy inwertera, a nawet owierałem baterie Samsunga/LG 18650 w laboratorium (robiłem wizualną inspekcję dla klienta). Tak w skrócie połączenie elektryki z elektroniką i mechaniką. I w sumie doszedłem do wniosku, że potrafię wiele rzeczy po trochu ale w niczym nie jestem ekspertem. I tak szukam porady, co pomogłoby mi zwiększyć moje możliwości awansu? Dokształcam się we własnym zakresie w Pythonie (chcę dodać język C dla mikrokontrolerów, bo do tej pory używałem tylko Simulinka), chciałem sobie zrobić jakiś certyfikat (czy to CS50 czy może ten -> Python Programming for Data Science - Part 2 | Oxford University Department for Continuing Education, Oxford Uni) + Solidworks (Solidworks Certification is Mechanical Design (CSWP)) albo CATIA. Dodam, że doświadczenie zawodowe i magistra zdobyłem w UK – ale jestem otwarty na pracę gdziekolwiek.
Moje pytanie, na czym się skupić? Tak z własnego doświadczenia to najwięcej przyjemności daje mi projektowanie elektroniki (PCB) i programowanie w Pythonie, ale lubię też sobie coś zaprojektować w CAD (przez to też kupiłem sobie drukarkę 3D i zamierzam się pobawić różnymi materiałami). Tutaj też takie pytanie, czy warto wpisać sobie w CV jeżeli ktoś amatorsko bawi się w projekty tego typu -> DIY Glove Controlled Robotic Hand - Arduino Project Hub?
Ogólnie to czuję, że się nie rozwijam finansowo ale sporo osób które rozpoczęły pracę na podobnych stanowiskach już dostały awanse na pozycję Lead Engineer a ja stoję w miejscu. Czy są jakieś certyfikaty/kursy czy to w Anglii czy w Polsce, które naprawdę są wartościowe i doceniane przez pracodawców? Jeżeli ktoś chce, to mogę podesłać swoje CV aby ktoś zobaczył, czy coś warto zmienić (jest w całości po angielsku).

Z góry dziękuję za wszystkie porady!
#awans #uk #engineering #automotive #rozwojosobisty #praca
  • 4
@Davidvia0: W tym roku mijają mi 3 lata w korpo. Rok temu zacząłem rozmawiać o awansie, i o ścieżce która mnie interesuje. Powoli wchodziłem w tą ścieżkę przez ostatni rok. I oficjalnie zacznę w przyszłym miesiącu. Zmierzam do tego, że jak czegoś chcesz - to idź pogadaj. I jak to korpo, to nie oczekuj zmian w tydzień, wszystko trwa. Dobrze jak masz też wysokie oceny w performance reviews.

Jak chcesz szybko,
@Davidvia0: i pytasz na portalu ze śmieszymi obrazkami, gdzie większość musi się uczyć, bo ma sprawdzian z przyrki jutro?
1. przegadaj z to z managerem. Opracujcie jakiś plan dla Twojej osoby w firmie.
2. wykorzystaj jakikolwiek trening i możliwości rozwoju, jakie daje Ci firma.