Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie czarnoprochowca, gdzie w Poznaniu z niego postrzelam? Chciałbym na pierwszy raz z jakimś instruktorem, co mam ze sobą zabrać? Jak się uzbroić? wszystko co potrzebne do strzelania mam ale nie wiem przeciez ile powinienem wsypać prochu do fiolek a przecież nie będę brął kilograma prochu?
Ile to kosztuje?

#pytanie #bronczarnoprochowa #czarnoprochowycontent #poznan #bron
BananowyKrol - Kupiłem sobie czarnoprochowca, gdzie w Poznaniu z niego postrzelam? Ch...

źródło: comment_1663223130fQzaTEcIU5fCIvH1fxV7Nl.jpg

Pobierz
  • 38
@BananowyKrol: a to #!$%@?łeś z tym inoxem XD najdroższy model ale jak kogoś stać to szanuję, twoja kasa nei moja... W każdym razie w remika coś koło 1.5 grama (koło 23 granów) potem przybitka ( lepiej filc bo kaszka mimo że tania i szybka to bardziej brudzi) no i kula, ale jak uberti to lepiej 454 lub 457 bo 451 wypadnie. Nwm czy w Poznaniu masz strzelnice do CP... Ale na
@WyslijNaPwUlubionegoMema: ja mam remingtona 1858 target... Tyle że oksyda, w sumie masz to samo tyle że całe czarne a kosztował mnie 2200 razem z akcesoriami, kulami prochem itd. A najtańszy inox to za sam rewolwer coś koło 3000? Jak nie 3500. Inox ma plusy bo jest łatwy w czyszczeniu, nie zachodzi aż tak nagarem i rdzą, wygląda nowocześnie itd. Ale na moje to świeci się jak psu jajca więc wolę klasyczny
@WyslijNaPwUlubionegoMema: jak chcesz coś fajnego po rewolwerze to albo robić papier, albo karabinek jeśli chcesz na dalej broń... Chyba że chcesz mieć coś do noszenia lub trzymania do "obrony" (co na 99% nigdy się nie stanie XD) w domu. To wtedy derringer great gun, do noszenia przy sobie taki 3.5" jakoś był by dobry bo jest nie widoczny a na 10 metrów się obronisz. Do obrony domu to 6" i jakiś
@BananowyKrol: grubość zależy od ilości prochu, ale jak pisałem. Około 1.5 grama (23 granów) to optymalne ilość. W sumie to filc się unika więc aż tak nie trzeba się tym martwić. Kaszka jest bardziej optymalna, sypiesz jej tyle by w lufie było jej razem z prochem 40 granów.
@BananowyKrol: masz i zwolleników kaszki i zwolenników przybitek. Jedni i drudzy mają uzasadnione opory przed innym rozwiązaniem niż stosują. Do 21 grain prochu w remiku dawałem chyba przybitki jakoś 15-16mm, jeśli pamięć mnie nie zwodzi, a jeśli chodzi o kaszkę to tak jak pan @Gialliard mówi.
@MienciuskiPajonk: no nie przesadzajmy ale są asy co #!$%@?ą prochu pod kurek, nie nasmarują i im jebnie w dłoni XD zresztą niby remik jest jak łopata prosty, tyle że no szkoda zniszczyć ponad 3 k przez przypadek ( ͡° ʖ̯ ͡°)